Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до -70%

-70%
-40%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Dream Tents Шатор за детски кревет

Photo
Video

Детскиот шатор за на кревет од Дормео создава магичен свет за вашето дете. Тој се отвара многу брзо, има светилка за читање, 2 пластични рачки и се прицврстува за креветот за само неколку секунди. Соодветен е за душеци со ширина од 90см до 160см. Можете да одберете помеѓу неколку магични дизајни.

Dormeo Dream Tents Шатор за детски кревет
Од 1.490,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Детскиот шатор за на кревет од Дормео создава магичен свет за вашето дете. Тој се отвара многу брзо, има светилка за читање, 2 пластични рачки и се прицврстува за креветот за само неколку секунди. Соодветен е за душеци со ширина од 90см до 160см. Можете да одберете помеѓу неколку магични дизајни.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магичен шатор за детски кревет

Навистина е важно децата да имаат свое катче во кое ќе можат да ги исполнат своите фантазии. Направете ја детската соба магичен свет од соништата.

Едноставно се мести - за само неколку секунди се прицврстува за креветот. Кога нема да го користите, само свиткајте го во торбичката и тргнете го на страна.

Направен е од високо квалитетни материјали. Тие се неверојатно долготрајни и едноставни за одржување - само пребришете го шаторот со влажна крпа.

 • Отворете го и зацврстете го за креветот за само неколку секунди
 • Направен од високо квалитетни материјали
 • Соодветен за сите кревети, дури и на спрат
 • Има и светилка за читање
 • Се склопува за едноставно складирање
 • За удобен, долготраен и мирен сон

Шаторот има светилка за читање и 2 пластични рачки кои многу лесно се виткаат.

Одберете помеѓу мотивите со Зимска магија, Магична вселена, Светот на еднорозите или Волшебна џунгла.

Едноставен за местење

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Едноставен за склопување

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Одличен простор за читање

Овој магичен шатор има светилка за читање па вашето детенце ќе ужива во магијата на својот свет и нема да се плаши во темнината.

Соодветен за речиси сите димензии на душеци

Овој шатор е идеален за димензија 90х200, во кој што случај децата можат да седат во него. Возможно е да се растегне и до 160х200, но во овој случај во средината ќе биде висок само 67см. - детето ќе може без проблем да легне, но нема да може удобно да седне, зависно од неговата возраст.

Колку е поголем душекот толку е понизок шаторот.

Одберете помеѓу неколку дизајни на овие магични шатори.

Технички карактеристики
Димензија Спакуван: 44.45 x 44.45 x 1.39 см.; Отпакуван: 228 x 82 см.
Дополнителни карактеристики Светло во боја: тежина (без батерии): 16 г. ; вкупна тежина (со батерии): 22 г.
Дормео програма дневна соба
Материјал 100% polyester

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star