Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Gymbit Vibra Roller 2 in 1 - Ролер за масажа

Photo
Video
-47%

Ова е повеќенаменски ролер за масажа, кој помага при намалување на болката, неудобноста и заморот, а дополнително ја зголемува циркулацијата на крвта. Тој е одличен личен тренер и алат со кој ќе вежбате почесто и поефикасно.

Gymbit Vibra Roller 2 in 1 - Ролер за масажа

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 790,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ова е повеќенаменски ролер за масажа, кој помага при намалување на болката, неудобноста и заморот, а дополнително ја зголемува циркулацијата на крвта. Тој е одличен личен тренер и алат со кој ќе вежбате почесто и поефикасно.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Во него полнењето од пена има интегрирано вибрирачки мотор за исклучителна и целосна удобност во текот на вежбањето. 

Додека обичните ролери од пена им помагаат на меките ткива на телото (мускули, тетиви, лигаменти), овој ролер има дополнителни вибрации кои ви нудат зголемена удобност  и целото вежбање ќе биде сосема друго искуство.

Вибрациите имаат дополнителна фунцкија на масажа, а резултатот е:

 • Значителна релаксација на напнати мускули
 • Зголемена циркулација
 • Ослободување на напатоста на мусклите или точките кои го предизвикуваат тоа (јазли)
 • Ослободување од замор
 • Помага за релаксација
 • Подобрува движење, флексибилност и заздравување
 • Ергономска форма за максимална удобност и прилагодување (соодветно да се стави на стол или софа)
 • Голема употреба во пилатес или јога или за вежби за истегнување
 • Екстра удобност и мекост
 • Лесно копче за вклучување кое ви овозможува да го користите без или со вирации

Kомбинира 2во1 масажа

Масажа со притисок, која ја користи тежината на телото и масажа со вибрации која е ефективна длабинска масажа на ткивата. Со нанесување притисок на одредени телови од телото вие може полесно да им помогнете на мускулите да закрепнат и да се вратат во својата нормална функција. Нормална функција на мускулите значи еластични, здрави мускули кои се подготвени да работат во секој момент.

Vibra ролерот ќе ви овозможи закрепнување од тренинг, асистенција при разградување на мускулните јазли, ја враќа нормалната циркулација и функција на крвта. Длабоката компресија на мускулите овозможува нормален проток на крвта и враќање на здравите ткива. Целта на секоја техника за корекција или закренување е да ви помогне да се вратите во форма и нормално да функционирате, како ништо да не се случило.

Vibra ролерот работи на батерии и затоа е совршен да го користите во домот, теретана или надвор.

Тој е соодветен за лица од различни возрасти и сите ќе ги почувствуваат придобивките од притисокот и вибрациите за подобрување на целосната работа на телото, зголемено закрепнување, флексибилност и опсег на движење за да се спречат повреди и да се подобри општото здравје.

Исто така може да го користите како масажер на вашиот кревет, во автомобил или на стол.

Дополнителни информации
 • Помага за релаксација
 • Подобрува движење, флексибилност и заздравување
 • Ергономска форма за максимална удобност и прилагодување (соодветно да се стави на стол или софа)
 • Голема употреба во пилатес или јога или за вежби за истегнување
 • Екстра удобност и мекост
 • Лесно копче за вклучување кое ви овозможува да го користите без или со вирации
Технички карактеристики
Димензија 37,5 x 10,6 x 10,6 cm
Дополнителни карактеристики работи со 2x AA батерии (вклучени); on/off копче; едно ниво на вибрации
Тежина 0,4kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star