Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Совети за купување на идеалниот фитнес производ

Спротувањето е идеален начин да го поминете времето бидејќи е здраво, забавно и одлично за оформување на вашето тело.

Тонирајте го телото со забавните и ефикасни фитнес справи

Спортувањето е идеален начин да го поминете времето бидејќи е здраво, забавно и одлично за обликување на вашата фигура. Ако сакате да ги тонирате стомачните мускули, бутините и нозете, погледнете ја нашата понуда на висококвалитетни производи кои ќе ви помогнат да ги согорите калориите и да ги тонирате мускулите.

Топ производи за идеална форма

1. Трчајте кога сакате во удобноста на вашиот дом

Сакате да трчате но времето не е погодно за оваа активност? Би сакале да трчате на лента за трчање но немате доволно простор во домот? Ние имаме идеално решение за вас: Motorized Treadmill Italia - лента за трчање. Голема површина за трчање, две нивоа на наклон, LCD монитор и сензор за пулс - трчањето со сигурност ќе ви биде уживање. Најдобро е што можете едноставно да ја склопите лентата откако ќе завршите со вежбањето и да заштедите простор.

Лента за трчање: кликнете тука за да ги решите проблемите со просторот!

2. Сакате ли да возите велосипед? Не дозволувајте лошото време да ве разочара - возете велосипед дома!

Ова е идеално решение за љубителите на велосипеди, како и за сите оние кои би сакале да ја намалат телесната тежина и да ја подобрат својата форма. Streamline PRO Magnetic Upright Bike ги исполнува очекувањата и на професионалците. Тој е уникатен бидејќи има моторизиран систем на магнетен отпор, 7 програми, сензор за пулс и е тивок додека работи.

Инвестиција во вашето здравје - кликнете тука за да го погледнете Streamline Magnetic Upright Bike

Топ производи за секси стомак, тенка половина и убави раце

3. Тонирајте го горниот дел од телото со само една справа

Сакате ли да ги тонирате рамената, рацете, градите и стомачните мускули? Не губете време во теретаните - сето ова можете да го направите во удобноста на вашиот дом со Door Gym Xtreme! Закачете го овој фитнес реквизит на рамката од вратата и користете го за тонирање на рамената, рацете, грбните мускули кога сакате. Кога ќе сакате да работите на абдоменалните мускули, ставете го на подот и тонирајте ги предните и страничните абдоменални мускули. Мал, практичен и компактен реквизит за сите љубители на фитнесот! Нарачајте го Door Gym Xtreme и зацврстете го телото!

Топ производи за убави бутини и цврст задник

1. Тонирајте ги критичните делови од телото - задникот, бутините и колковите со степер

Swing stepper - 2 во 1 фитнес справа - забавна, кардио вежба за согорување на калориите и тонирање на мускулите. Swing Stepper е двонаменска справа која ви помага да се ослободите од вишокот на масни наслаги преку забавни кардио вежби и истовремено да работите на тонирање на мускулите. Тајната е во двонасочното лизгачко движење со хидрауличен отпор. За разлика од другите степери, во движењата на Swing Stepper се вклучени поголем број на мускули.

Динамични вежби за мазни бутини и цврст задник со Swing Stepper!

2. Елиптични вежби за подобра физичка кондиција и атрактивни нозе

Би сакале ли да ја подобрите физичката кондиција и истовремено да ги тонирате нозете и задникот? Orbitrek Elite е вистинскиот избор! Овој елиптичен велосипед ви гарантира идеални кардиоваскуларни вежби бидејќи симулира пешачење без дополнителен притисок врз зглобовите, колената и грбот. Бидејќи го подобрува метаболизмот, ја подобрува физичката кондиција и работата на васкуларниот систем, тој ви помага во губењето на вишокот килограми и истоврмеено го оформува вашето тело.

Тонирајте ги нозете и задникот во удобноста на вашиот дом - кликнете тука!

Топ производ за намалување на болката за време на и по вежбањето

1. Болките во колената не треба да ви пречат во спортувањето

Дали болките во колената не ви дозволуваат да уживате во времето поминато во фитнес салите или надвор? Ослободете се од болката, намалете ја напнатоста и вратете ја флексибилноста во колената со Магнетните појаси на Dr Levin. Овој корисен производ и дава поддршка на чашката на коленото и го намалува притисокот, додека пак дејството на магнетите навлегува во коленото и помага во враќањето на неговата флексибилност. Dr Levin Магнетните појаси помогнале на 88% од купувачите!

Вратете ја флексибилноста со помош на Магнетните појаси на Dr Levin – кликнете тука!