Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Beauty Pro Wet & Dry Апарат за разубавување

Photo
Video
-35%

Wellneo 5in1 Beauty Pro Wet & Dry претставува се што ви е потребно за привлечно и убаво тело. Користете го за да добиете мека кожа, сјајни нокти и мазни стапала - сето тоа со само еден апарат.

Beauty Pro Wet & Dry Апарат за разубавување

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.290,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Wellneo 5in1 Beauty Pro Wet & Dry претставува се што ви е потребно за привлечно и убаво тело. Користете го за да добиете мека кожа, сјајни нокти и мазни стапала - сето тоа со само еден апарат.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Единствениот сет за убавина кој ви е потребен

Иновативен и практичен Wellneo 5-во-1 Beauty Pro Сет. Негувајте го вашето тело во удобноста на вашиот дом. Со овој сет ќе имате:

 1. Мазни нозе
 2. Мазни пазуви
 3. Убави и мазни пети
 4. Убаво обликувана коса
 5. Сјајни нокти
1 2 3 4 5

Убавина за целото тело, од главата до стапалата

Wellneo 5in1 Beauty Pro Wet & Dry може да се користи мокар и сув (тој е водоотпорен, па можете да го користите и во бањата), има вградена ЛЕД светилка со која ќе ги видите и најситните влакненца. Апаратот е безжичен што го прави едноставен за употреба, има ергономски дизајн и е со одличен квалитет, па можете да го користите долги години.

Мислење на задоволен корисник

 Го употребувам за измазнување на патите, за обликување на ноктите. Го употребувам и за отстранување на влакната од нозете. Практично го употребувам за сето она што е потребно на една жена. 

Ана В., Задоволен корисник

Негувајте го вашето тело во удобноста на вашиот дом

Wellneo 5in1 Beauty Pro Wet & Dry е нов револуционерен сет за отстранување на влакната од телото кој ќе стане незаменлив дел од вашиот дом. Едноставен за употреба и неверојатно практичен, овој апарат ви нуди се што ви е потребно за привлечен изглед.

 • Може да се користи мокар и сув - тој е водоотпорен, така што можете да го употребувате и под туш

 • Вградено LED светло со кое ќе ги видите и најситните влакненца

 • Small, Практичен и безжичен, со што е многу лесен за употреба

 • Ергономиски дизајниран со што совршено одговара на вашата рака

5 функции во 1 апарат

Wellneo 5in1 Beauty Pro Wet & Dry има 5 функции: отстранувач на тврдата кожа на стапалата, епилатор, машинка за бричење, тример и апарат за нокти со 4 додатоци за маникир и педикир.

Истакнете ги Вашите стапала во сандали

Wellneo 5in1 Beauty Pro Wet & Dry е нов, револуционерен сет кој ќе стане Ваш незаменлив партнер. Со него можете да ја отстраните несаканат кожа на стапалата за тие повторно да заблескаат во Вашите омилени сандали.

Ослободете се од несаканите влакна во само еден чекор

Со епилаторот влакната ќе растат потенки и поспоро. Дури и кога ќе пораснат тие се меки и незабележителни.

Тример за уреден изглед

Додатокот со тример кој можете да го прилагодите на 3 различни должини, а сечилото од не’рѓосувачки челик нема да ја оштети вашата кожа.

Покажете ги рацете и стапалата без срам

Додатокот за маникир и педикир ќе ви помогне да ги обликувате и исполирате ноктите. Него можете да го користите и на вашите природни нокти, како и на акрилните. Со додатокот за отстранување на тврдата кожа од стапалата, вашите стапала ќе бидат мазни и подготвени за топлите денови кои доаѓаат.

Дополнително ќе добиете и 4 додатоци за маникир/педикир за:

 1. Мазнење на ноктите
 2. Обликување на ноктите
 3. Уредување на кутикулите и чистење под ноктите
 4. Идеално убави нокти

Сетот вклучува:

 • 1x Wellneo 5in1 Beauty Pro Wet & Dry Апарат
 • 1x Измазнувач на стапала
 • 1x додаток за бричење + тример
 • 1x депилатор
 • 1x комплет за маникир / педикир со 5 различни додатоци
 • 1x четка за чистење
Дополнителни информации

Технички карактеристики:

 • димензија: 16 см.
 • тежина: 0,35 кг.
 • моќност: 3V - 2x AA батерии (не се вклучени)
 • 1 ниво на брзина за секоја функција

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star