Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-84%

Заоблен ѓон за подобрена поставеност на телото и активација на мускулите

 • Секојдневни, лесни и удобни
 • Оригинален надграден заоблен ѓон
 • Помaга за правилно виткање на стапалото
 • Подобра поставеност на телото
 • Едноставни и елегантни
Walkmaxx Фит патики

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 479,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заоблен ѓон за подобрена поставеност на телото и активација на мускулите

 • Секојдневни, лесни и удобни
 • Оригинален надграден заоблен ѓон
 • Помaга за правилно виткање на стапалото
 • Подобра поставеност на телото
 • Едноставни и елегантни
Дознајте повеќе
Детали за производот

Најудобните чевли до сега!

Наградете се со неверојатна удобност при пешачењето

Време е да се збогувате со болките во стапалата, свиткани и отечени прсти, тврда кожа, болки во зглобовите и грбот. Вокмакс Black Fit патиките се решение за сите проблеми кои се поврзани со стапалата.

Ова е надградената верзија на Black 2.0 фитнес и Sporty 2.0патиките! Удобноста е иста, но новите Вокмакс Black Fit патики се надградени:

 • Комбинација од полиестер и вештачка кожа во горниот дек за поголема удобност и заштита.
 • Ѓон направен од гума за неверојатна потпора и флексибилност.
 • Нов, модерен дизајн за секојдневен, но елегантен изглед.

Помал притисок за поздрави стапала

Вокмакс обувките го намалуваат притисокот во стапалата. Рамномерно ја распределуваат тежината и го намалуваат притисокот, а вие имате чувство дека чекорите боси.

Бидејќи деловите со највисока точка на притисок се поврзани со сериозни проблеми, малиот притисок е многу важен за целосното здравје на стапалата.

Вокмакс обувките се функционални и за разлика од другите чевли тие ги активираат мускулите и вие вежбате додека ги носите. Тие исто така ја подобруваат циркулацијата на крвта.

Голем притисок

Класичен рамен ѓон

Мал притисок

Вокмакс заоблен ѓон

Нови и подобрени Вокмакс Black Fit чевли

Новите Вокмакс Black fit чевли се едни од најпопуларните производи, а нашите потрошувачи ги сакаат поради нивните неверојатни карактеристики - низ нив циркулира воздух, а вие може да ги носите во секакви пригоди и за време на најразлични активности.

Тајната на заоблениот ѓон на Вокмакс Black Fit чевлите е во структурата од 6 слоеви.

 • Влошката нуди зголемена удобност.
 • Материјалот на ѓонот нуди одлична флексибилност
 • Голема стабилност и задржување на формата
 • Динамичниот среден ѓон со центална оска го зголемува виткањето на стапалото со секој чекор.
 • Мекото перниче ви дава пријатно и удобно чувство на мекост и го поддржува природното виткање на стапалото.
 • Долготрајниот гумен ѓон не се лизга.

Како функционира заоблениот ѓон

Заоблениот ѓон на Фит патиките рамномерно ја распределува тежината на вашето тело и го намалува притисокот во колената, петите и долниот дел од грбот и на тој начин ве ослободува од болките, а вие ќе чекорите правилно. Го поддржува правилното виткање на стапалото, спречува појава на деформитети и вие имате чувство дека чекорите боси.

 • 1 Ја намалува болката во долниот дел од грбот
 • 2 Ги тонира мускулите
 • 3 Го намалува притисокот во колената
 • 4 Го намалува чувството на болки во нозете
 • 5 Ја спречува појавата на отечени стапала
1 2 3 4 5

Ќе се чувствувате одлично додека пешачите

Вокмакс чевлите се дизајнирани за да го подобрат начинот на кој вие чекорите - па така колку подолго и почесто чекорите, толку подобро ќе се чувствувате. Вокмакс Black Fit патиките имаат заоблен ѓон кој ќе ги активира мускулите на задникот и нозете.

Вокмакс Black Fit патиките нудат соодветна поставеност на стапалото и цврсто ќе го држат вашиот зглоб, а ѓонот ќе ви помогне правилно да ги виткате стапалата за поприродно и поздраво чекорење.

Главни придовивки на Вокмакс патиките:

Заоблениот ѓон ги активира мускулите и вие ќе се чувствувате подобро

Рамномерно распределената телесна тежина ја подобрува поставеноста на телото така што ве ослободува од притисокот во зглобовите.

Чувство како да чекорите боси.

Тие се многу лесни па затоа оние кои ги носат ќе можат да бидат активни подолго време.

Се препорачуваат за сите возрасти

Вокмакс Black Fit патиките ќе ви помогнат да вежбате додека чекорите.

Соодветни се за сите возрасти, а посебно за лица кои подолго време стојат на нозе и имаат болки во нозете, стапалата и зглобовите.

Соодветни за

Овие чевли се соодветни за сите оние кои:

 • Имаат болки во грбот
 • Имаат потечени стапала
 • Бараат обувки кои ќе ги намалат болките во зглобовите, грбот, ќе ги активираат и тонираат нивните мускули и ќе имаат подобра поставеност на телото
 • Бараат чевли со кои ќе имаат чувство дека чекорат боси
 • Бараат убави чевли соодветни за секоја пригода
Технички карактеристики
Вокмакс линија Fit
Достапни бои бела, морнарско сина, сива, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена, полиуретан (ПУ), текстилна мрежа
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) најлон, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома