Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Air Fryer Deluxe Noir Апарат за готвење со топол воздух

Photo
Video

Ако го обожавате вкусот на пржена храна, но, се плашите од калориите, тогаш, во вашиот живот ви е потребен Delimano Air Fryer Deluxe Апаратот за готвење со топол воздух. Тој ја готви храната со топол воздух, наместо со масло, со 95% помалку маснотии, без губење на вкусот. Овој надграден модел сега има моќност од 1500W, 8 однапред поставени функции, кошница со капацитет од 3,5л и дигитален екран.

Delimano Air Fryer Deluxe Noir Апарат за готвење со топол воздух
6.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ако го обожавате вкусот на пржена храна, но, се плашите од калориите, тогаш, во вашиот живот ви е потребен Delimano Air Fryer Deluxe Апаратот за готвење со топол воздух. Тој ја готви храната со топол воздух, наместо со масло, со 95% помалку маснотии, без губење на вкусот. Овој надграден модел сега има моќност од 1500W, 8 однапред поставени функции, кошница со капацитет од 3,5л и дигитален екран.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Полесен начин за подготовка на храна

Ако не можете да одолеете на вкусот на крцкав помфрит, но, не сакате да го подготвувате на традиционален начин со многу масло, тогаш, ви го Delimano Air Fryer Deluxe Апаратот за готвењето со топол воздух. Надграден модел во поглед на изглед и технологија, овој модел ќе ви овозможи подготовка на пржена храна, само со воздух и со 95% помалку маснотии.

Не само што е одличен за тие со помали кујни, туку и е идеален за сите кои сакаат да ги намалат килограмите, а во исто време да уживаат во вкусен домашен помфрит. Со Апаратот за готвење со топол воздух, можете да подготвите вкусен крцкав помфрит, зачинет компир, пилешки крилца и многу повеќе, без чувство на вина.

Подготвувајте поздрав помфрит

Во овој апарат, можете да подготвите компири со многу малку или без масло, со струење на топол воздух кој рамномерно ќе ја подготви храната, па вие ќе уживате во вкусни „пржени“ компири и месо, риба, пилешко или морска храна. За разлика од традиционалните фритези, со Air Fryer домот нема ви мириса како кантина. Со циркулирањето на топлиот воздух  во сите насоки, храната се готви рамномерно, станува крцкава надвор и мека внатре, со само една лажичка масло.

За замрзнатиот помфрит не е потребно воопшто масло.

8 однапред поставени програми

Подгответе ги вашите највкусни рецепти со допир, благодарение на 8-те достапни програми:

 • одмрзнување,
 • помфрит,
 • зачинет компир,
 • пилешки медалјони,
 • месо,
 • риба,
 • торта,
 • дехидрирање.

И покрај нив, имате можност да подготвите било каков рецепт со тоа што рачно ќе ја изберете температурата и времето на готвење.

До 25% побрзо готвење

Во овој апарат, можете да подготвите компири со многу малку или без масло, со струење на топол воздух кој рамномерно ќе ја подготви храната, па вие ќе уживате во вкусни „пржени“ компири и месо, риба, пилешко или морска храна. За разлика од традиционалните фритези, со Air Fryer домот нема ви мириса како кантина. Со циркулирањето на топлиот воздух  во сите насоки, храната се готви рамномерно, станува крцкава надвор и мека внатре, со само една лажичка масло.

За замрзнатиот помфрит не е потребно воопшто масло.

Полесно готвење

Апаратот за готвење со топол воздух има одлични карактеристики. Има тајмер до 60 минути, поголема и подобрена кошница (3,5л) за подобри резултати. Нелепливата облога ви обезбедува практична употреба и лесно чистење

Практичен дигитален екран на допир, избор на температура со прилагодливо време и 1 копче за одвојување на кошница. Функција за автоматско исклучување со звук кој спречува изгорена храна и прегревање на апаратот.

Дополнителни информации

Рецепти кои мора да ги пробате

Еве неколку идеи за рецепти кои ќе ве убедат дека Delimano Air Fryer Deluxe е задолжителен апарат во кујната!

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Мисиркини гради

Порции: 10
Време на подготовка: 60 минути

Состојки:

 • 1,8 кг мисиркини гради, со коски и кожа (без ребра)
 • 1 лажица маслиново масло
 • 2 лажички сол
 • 1/2 лажица зачин за мисиркино или пилешко месо

ПОДГОТОВКА:

 • Намачкајте 1/2 лажица масло врз мисиркините гради. Зачинете ги двете страни а потоа намачкајте го и остатокот од маслото.
 • Загрејте го Air Fryer на 177 °C и гответе со кожата надоле 20 минути, свртете и гответе додека внатрешната температура на достигне 70 °C (најдобро е да користите инстант термометар), уште околу 30 до 40 минути во зависност од големината на месото.
 • Оставете го да отстои 10-тина минути пред да го исечете.
Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Полнети пиперки

Порции: 6
Време на подготовка: 33 минути

Состојки:

 • 6 црвени бабури
 • 500 гр чисто, мелено телешко месо
 • 1 лажица маслиново масло
 • 1/4 шолја кромид, исечкан
 • 1/4 свеж магдонос
 • 1/2 лажичка мелена жалфија
 • 1/2 лажичка сол со лук
 • 1 конзерва пченка (мала)
 • 1 шолја (околу. 200 гр) сварен ориз
 • 1 шолја доматен сос
 • 1/4 шолја рендана моцарела

Подготовка:

 • Загрејте средна длабока тава и запржете го месото со малку масло.
 • Исцедете го месото и вратете го во тавата.
 • Додадете маслиново масло, кромид, магдонос, жалфија, пченка и сол. Измешајте.
 • Додадете го сварениот ориз и доматниот сок и промешајте.
 • Исечете го горниот дел на секоја пиперка и исчистете ги семките.
 • Наполнете ја секоја пиперка со смесата и наредете ги во кошницата на Air Fryer.
 • Гответе 10 минути на 180 °C, по што отворете внимателно за да ја додадете моцарелата.
 • Гответе уште 5 минути додека да се стопи моцарелата.
Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Печен лосос

Порции: 2
Време на подготовка: 12 минути

Состојки:

 • 2 парчиња лосос
 • 2 лажички маслиново масло
 • 2 лажички црвен пипер
 • Зачинете со сол и црн бибер
 • Парчиња лимон

Подготовка:

 • Оставете го лососот да отстои еден час на собна температура пред да почнете со подготовка. Нанесете маслиново масло и зачини на секое парче лосос. Ставете ги парчињата во кошницата на апаратот. Наместете ја температурата на 200 °C и печете 7 минути.
 • Кога ќе истече времето, проверете го лососот со вилушка дали е испечен по ваша желба.

Совет:

Времето. На готвење варира од температурата на рибата и големината на парчињата. Секогаш местете го вашиот Air Fryer на помалку време од тоа што е потребно, додека се навикнете на апаратот.

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Пилешки прсти

Порции: 2
Време на подготовка: 18 минути

Состојки:

 • 675 г. пилешко
 • 2 јајца
 • 1 шолја (отприлика. 100 г.) брашно
 • 2 лажички мелено семе од лен
 • 1/2 лажичка мелен лук
 • 1 мала пченка од конзерва
 • 1 шолја готвен ориз
 • 1 шолја мартинара сос
 • 1/4 шолја рендана моцарела

Подготовка:

 • Загрејте го Air Fryer на 200 °C.
 • Оставете го пилешкото да се исуши со готварска хартија и зачинете.
 • Изматете ги јајцата.
 • Во друг сад, измешајте го брашното, семето од лени останатите зачини додека да се соединат.
 • Потопете ги парчињата пилешко во јајцата а потоа во мешавината со брашно.
 • Испрскајте ја кошницата од Air Fryer со маслиново масло, ставете ги пилешките прсти и притоа да оставите доволно простор помеѓу парчињата.
 • Испрскајте ги парчињата пилешко со маслиново масло.
 • Гответе 10 минути, со едно свртување на парчињата на 5 минути.
Технички карактеристики
Димензија 35x26x30 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star