Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Espresso Deluxe Апарат за кафе со ПОДАРОК JOY Електрично ѓезве

Photo
Video

Espresso Coffee Machine Deluxe e мал, тивок и практичен апарат за подготовка на кафе. Подгответе вкусно капучино, лате, еспресо, или пак двојно еспресо. Има 2 метални филтри – за 1 или за 2 дози кафе. Па така може да се прават 2 кафиња одеднаш. Резервоарот за вода е 1.250 мл. Тивок – помалку од 60dB. Димензии на апаратот: 31 x 19 x 33 см.

Специјална понуда со ПОДАРОК - JOY Електрично ѓезве
Delimano Espresso Deluxe Апарат за кафе со ПОДАРОК JOY Електрично ѓезве
12.990,00 ден.
7.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Espresso Coffee Machine Deluxe e мал, тивок и практичен апарат за подготовка на кафе. Подгответе вкусно капучино, лате, еспресо, или пак двојно еспресо. Има 2 метални филтри – за 1 или за 2 дози кафе. Па така може да се прават 2 кафиња одеднаш. Резервоарот за вода е 1.250 мл. Тивок – помалку од 60dB. Димензии на апаратот: 31 x 19 x 33 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

ПОДАРОК JOY Електрично ѓезве

Нарачајте Делимано Espresso Coffee Machine Deluxe Апарат за кафе и добијте ПОДАРОК JOY Електрично ѓезве во вредност од 1.990 ден.

За сечиј вкус – подгответе капучино, лате или еспресо, или двојно еспресо

Користи мелено кафе за апарати, кое се продава од супермаркети, до специјализирани продавници за кафе со повеќе различни видови и вкусови.

Има 2 метални филтри – за 1 или за 2 дози кафе

Може да се прават 2 кафиња одеднаш, со тоа што има 2 отвори од каде што истекува кафе. Кога е едно кафе, шолјата се мести под двата отвори, а може да се направи нормално кафе, во филтерот за 1, или појако во филтерот за комплетот.

Резервоарот за вода е 1250 мл. Тивок – помалку од 60dB.

Вкусно и топло кафе – апаратот го подготвува кафето на температура од над 75°C.

Има моќност од 1250W и пумпа од 15 бари, така што кафето подготвено под притисок има одлична арома.

Совршена пена од млеко

Од страната има цевка од која излегува пареа за правење пена од млеко, за домашно капучино. Се става малку млеко во шолја и со помош на цевката се прават меурчиња. Одлично е и за стерилизирање на бебешки шишиња и цуцли.

Едноставно ракување

Се регулира со притискање и вртење на тркалото на една страна за правење кафе, на другата за пена. Рачно се исклучува кога ќе сметате дека е доволно течност.

Функција за загревање

На горната страна има подлога за загревање на шолјите за кафе. Лесно се чисти – Филтрите и подлогата се од нерѓосувачки челик. Тацната се вади да се измие.

ВАЖНО: Еднаш во месецот се препорачува да се исчисти системот со помош на специјални ќесички средство за кујнски апарати.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star