Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Delimano Филтер за чешма

Photo
Video

Имајте почиста, поздрава вода, директно од чешма, со овој генијален систем за филтрирање вода. 5 нивоа на филтрирање кои го отстрануваат хлорот, непријатниот вкус и мирис, како и поголемите честички од водата, овозможувајќи ви почиста и повкусна вода за пиење, готвење и миење на овошјето и зеленчукот.

Delimano Филтер за чешма
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Имајте почиста, поздрава вода, директно од чешма, со овој генијален систем за филтрирање вода. 5 нивоа на филтрирање кои го отстрануваат хлорот, непријатниот вкус и мирис, како и поголемите честички од водата, овозможувајќи ви почиста и повкусна вода за пиење, готвење и миење на овошјето и зеленчукот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сигурни сте дека пиете добра вода?

Водата може да изгледа чиста, но во исто време може да содржи нечистотија, 'рѓа, бактерии, хлор и тешки метали кои прават таа да има лош вкус и мирис. Некои од овие работи дури можат и да му наштетат на вашето здравје.

Delimano Инстант филтерот за чешма, ќе ви помогне да ја прочистите водата, со тоа што ќе ги отстрани овие нечистотии од неа и ќе ја направи побезбедна за пиење. Долготрајниот филтер, филтрира до 1500л вода.

Овој компактен прочистувач на вода е неверојатно лесен за монтирање и универзален (одговара скоро на секоја чешма). Има максимален проток на вода од 2 литри во минута, шро речиси и да не се разликува од нормалниот проток на нефилтрирана вода.

Delimano Instant Water Filter

5 фази на филтрација

 1. Керамички филтер направен од силикатни алги кој е наменет да ги блокира големите честички, вклучувајќи песок, 'рѓа и алги..
 2. Калциум сулфит кој ги остранува остатоците од хлорот.
 3. KDF55 филтер кој ја зголемува ефикасноста на целиот филтер и ги отстранува остатоците од хлор и тешки метали.
 4. Карбонски филтер збогатен со сребро, напревен од лушпа од кокос кој се користи за длабинско прочистување на градската вода за пиење.
 5. Маифан камен е минерал кој со ствојата структура ги апсорбира остатоците од хлор и тешки метали и содржи елементи како магензиум, железо, калциум, калиум и флуор кои можат да се растворат во водата.
Delimano Instant Water Filter

Зошто да се филтрира водата?

 • Се обезбедува подобар вкус и мирис на водата
 • Чини помалку од водата во шишиња
 • Пиењето на чиста филтрирана вода го штити телото од болести.
 • Филтрираната вода обезбедува чиста вода не само за пиење туку и за готвење.
 • Се намалува ризикот од болести на желудникот и цревата.
 • Филтрите за вода обезбедуваат чиста вода за децата чиишто имунитет се развива.
 • Филтрите за вода ја нудат последната заштита за вашето тело од повеќе од 2100 познати токсини кои можат да бидат присутни во водата за пиење.
 • Ќе престанете да купувате вода пакувана во пластични шишиња и ќе придонесете за намалување на загадувањето.
Delimano Instant Water Filter

1 филтер до 1500л вода

Напредниот механизам на филтерот го прави менувањето брзо, лесно и безбедно. Состојбата на филтерот може да се проверу преку провидниот капак на филтерот. Доколку треба да се промени, се менува бојата (станува сива или кафеава). Со едноставно ротирање на рачката, можете да изберете дали да тече филтрирана или нефилтрирана вода.

Delimano Instant Water Filter

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.