Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Жешки попусти до 80%

Најголема летна распродажба. Цени какви што сме немале никогаш досега!

Цени какви што сме немале никогаш досега!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Joy Апарат за правење сладолед

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-40%

Со Joy Апаратот за сладолед може да уживате во подготовката на вкусни, домашни сладоледи, сорбе или замрзнати овошни десерти за помалку од 40 минути. Само вклучете го и додадете ја смесата од вашите омилени состојки. Со него секогаш ќе имате мек и компактен сладолед. Нелизгачките ногарки му даваат стабилност. Садот се замрзнува за околу 10 часа. Капацитет: 1,2Л

Delimano Joy Апарат за правење сладолед

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Со Joy Апаратот за сладолед може да уживате во подготовката на вкусни, домашни сладоледи, сорбе или замрзнати овошни десерти за помалку од 40 минути. Само вклучете го и додадете ја смесата од вашите омилени состојки. Со него секогаш ќе имате мек и компактен сладолед. Нелизгачките ногарки му даваат стабилност. Садот се замрзнува за околу 10 часа. Капацитет: 1,2Л

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нема повкусен сладолед од домашниот сладолед

Купечките сладоледи може да содржат многу адитиви кои се штетни по здравјето, но со Delimano Joy Апаратот за Сладолед можете брзо и лесно да подготвите неколку различни замрзнати десерти за вашето семејство и пријателите. Само оставете го садот за матење во замрзнувачот преку ноќ, потоа додадете ја смесата од вашите омилени состојки (овошје, слатки, јогурт, парчиња чоколадо или печени семиња) и уживајте во здравиот, домашен вкус на замрзнатите деликатеси.

Доволно голем за целото семејство

Садот за мешање има капацитет од 1,2л, што е доволно да овозможи подготовка на 800мл. свеж и здрав сладолед без адитиви и конзерванси и тоа со притискање на само едно копче. Подлогата не се лизга, па апаратот за сладолед стои стабилно на кујнската подлога, а преку провидниот капак можете во било кој момент да проверите како напредува подготовката на сладоледот. Колку поладни се состојките во смесата, толку побрзо ќе биде готов.

Delimano Joy Ice Cream Maker

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star