Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Multifresh Кеси за вакумирање 30 пар.

Photo
Video
-68%

Multifresh системот користи вакум за подолго да ја задржи свежината на храната, отстранувајќи го воздухот кој е непријатели на вкусот, текстурата и хранливоста. Сега, можете да добиете повеќе од вашиот Multifresh со овие специјално дизајнирани ќеси за вакумирање за повеќе употреби, во три практични димензии: 16x22см, 21x22см, 20x25см. Идеални за маринади, пикници, кампување или складирање.

Multifresh Кеси за вакумирање 30 пар.

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 479,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Multifresh системот користи вакум за подолго да ја задржи свежината на храната, отстранувајќи го воздухот кој е непријатели на вкусот, текстурата и хранливоста. Сега, можете да добиете повеќе од вашиот Multifresh со овие специјално дизајнирани ќеси за вакумирање за повеќе употреби, во три практични димензии: 16x22см, 21x22см, 20x25см. Идеални за маринади, пикници, кампување или складирање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Понесете ја најсвежата храна и грицки секаде

Едноставно прикачете го додатокот за вакумирање на Multifresh на кеса и брзо отстранете го воздухот од внатре, зачувувајќи ја храната подолго свежа, вкусна и здрава. Идеално е за пикници или кампување.

Delimano Multifresh Vacuum Bags

Магијата на вакумирањето

Отстранувањето на воздухот и чување на храната вакумирана има многу предности:

  • Храната трае 3 до 5 пати подолго, со целосен вкус, арома и текстура, свежа како и првиот ден.
  • Подолго чување и повеќе вкус, што значи помалку фрлена храна.
  • Без воздух, нема шанси за развивање мувла или бактерии, што значи го чувате здравјето на најблиските.
  • Маринирање месо во вакумирана ќеса му дава поинтензивен вкус, со разлика која дефинитивно ќе ја приметите.
Delimano Multifresh Vacuum Bags

Кеси за повеќе употреби

Кесите доаѓаат во три димензии - 10 парчиња од секоја, 16x22см, 21x22см, 20x25см и можат да се користат во замрзнувач, микробранова (отворени) или за готвење под вакум. 

Delimano Multifresh Vacuum Bags
Технички карактеристики
Димензија 10 кеси 16x22 см ; 10 кеси 21x22 см; 10 кеси 20x25 см.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star