Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Nutribullet Додатоци

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Сет додатоци за Вашиот омилен Nutribullet кој едноставно морате да го имате. Сетот вклучува 2 капаци за лесно затварање, 2 помали шолји со рачки, 1 двојно сечило. Овие додатоци одговараат на Nutribullet и  Nutribullet Family Set.

Delimano Nutribullet Додатоци
1.590,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-559
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сет додатоци за Вашиот омилен Nutribullet кој едноставно морате да го имате. Сетот вклучува 2 капаци за лесно затварање, 2 помали шолји со рачки, 1 двојно сечило. Овие додатоци одговараат на Nutribullet и  Nutribullet Family Set.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сега веќе има чашка за секого – направете сопствен сет од Nutribullet чашки за носење!

Секојдневната рутина со Nutribullet станува уште подобра - со суштинските додатоци од овој сет, никогаш повеќе не треба да се грижите дали ќе загубите некоја од чашките, капаците или пак сечилото. Покрај тоа, сега ќе имате чашки за носење за секој член во семејството.

Заштедете време и пари

Шолјите од 0.5л. се идеални за секојдневи напитоци. Сега, можете да правите хранливи пијалоци и притоа да ја користите истата шолја за пиење. Удобната рачка ви овозможува лесно да ја држите чашката дури и кога сте во движење!

Капак со додаток за полесно пиење

Капакот на чашката лесно се затвара и има додаток за полесно пиење и спречува истурање на пијалоците додека се движите или пак возите.

Уникатниот дизајн на сечилото никогаш не треба да се остри

Nutribullet е вистинска машина и покрај малата величина. Со него многу лесно ќе ги екстрактирате сите хранливи состојки од овошјето и зеленчукот.

Искористете ги максимално придобивките од Nutribullet

Ви го претставуваме NutriBullet - првиот екстрактор на хранливи состојки во светот. Тој не е блендер, не е соковник, тој е сосема поинаков од било кој друг производ. Овој апарат е направен да ја разградува храната ослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре.

 

Како работи

NutriBullet претставува уникатна комбинација од 3 карактеристики кои се составен дел од технологијата на екстракција. 

Оваа технологија ги разградува семките и кората во кои всушност се наоѓа најголем дел од хранливите состојки.

Со NutriBullet, можете да екстрактирате или да мелете.

Екстрактирање

Сечилото за екстракција ги разградува семките и кората.

1. Состојките ставете ги во чашата.

 

2. Наместете го сечилото.

 

3. Ставете ја чашата на основата. Притиснете надолу и свртете за да ја прицврстите.

 

4. Можете да гледате како се одвива екстракцијата. Внимавајте на густината. Вашиот шејк е готов кога ќе стане кремаст.

  

Мелење

Сечилото за мелење ги претвара сувите состојки во прав. Идеално за мелење семиња и јаткасти плодови.

1. Состојките ставете ги во чашата.

 

2. Наместете го сечилото за мелење.

 

3.  Ставете ја чашата на основата. Притиснете надолу и свртете за да ја прицврстите.

 

4. Мелете ги состојките додека да ја достигнат посакуваната густина.

 

 

Доколку ги преполните чашите со состојки или пак доколку не ставите доволно вода, шејкот може да биде многу густ. Во тој случај, за да го потпомогнете процесот на екстракција, треба добро да ги измешате состојките.

 

1. Извадете ја чашата од основата.

2. Убаво измешајте го како да правите коктел. Потоа вратете ја чашата на основата.

 

Доколку некои од состојките се лепат за ѕидовите од чашите, тогаш:

 

1. Извадете ја чашата од основата и потчукнете ја неколку пати од работната маса.

2. Вратете ја чашата на основата.

 

NutriBullet е навистина едноставен за одржување, само ставете топла вода и детергент во чашата и наместете ја на основата. Вклучете го екстракторот на неколку секунди и потоа убаво исплакнете го. Чашите се безбедни и за во машина за садови.

NutriBullet е идеален за:

   
  • сите кои сакаат подобар и поздрав живот
  • вегетаријанци
  • семејства со деца кои не јадат зеленчук
  • активни луѓе
  • оние кои не се хранат здраво 
  • оние кои имаат висок холестерол
  • оние кои се опоравуваат од различни болести и имаат потреба од хранливи состојки
Технички карактеристики
Капацитет 2 x 0.5 l
Материјал не‘рѓосувачки челик, пластика
Тежина 0.68 кг

Рецензии од купувачи 1 рецензии

4

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Agnieszka

www.delimano.pl

Polecam
Dobre są te produkty

1 производ(и)