Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Тава за пржење

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-82%

Со CopperLux Тавата за пржење ќе готвите вкусни оброци без масло. Направена е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Соодветна за употреба на секаква рингла: електрична, на плин, керамичка или индукциска. Лесно се мие, може и во машина. Достапна во 3 димензии: 20, 24, 28 см.

Delimano Stone Legend CopperLUX Тава за пржење

Редовна цена: 1.390,00 ден.


Специјална цена: 249,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со CopperLux Тавата за пржење ќе готвите вкусни оброци без масло. Направена е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Соодветна за употреба на секаква рингла: електрична, на плин, керамичка или индукциска. Лесно се мие, може и во машина. Достапна во 3 димензии: 20, 24, 28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Иновативни материјали за полесно, поздраво готвење

Магијата на неверојатната Делимано Stone Legend Copperlux Тава за пржење се крие во нејзината QuanTanium облога со честички од титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, честичките камен постепено ја ослободуваат топлината во храната, овозможувајќи поздраво готвење со задржување на хранливите состојки и природните вкусови, додека честичките бакар се загреваат полесно за заштедување на електрична енергија.

Одлични карактеристики

Тавите од Делимано Stone Legend Copperlux линијата се направени од неверојатни материјали кои се еколошки (емајл) и нетоксични (100 % PFOA free) за одржување на храната, кујната и околината во одлична форма. Материјалите се отпорни на гребењешто значи дека хемикалиите не навлегуваат во храната, а тавите се безбедни да се користат со метален прибор. Нелепливата облога овозможува готвење со само една капка масло. И не треба да се грижите дека ќе ја загорите тавата или дека ќе ја уништите, затоа што облогата не може да загори и ќе ја користите долги години.

Уживајте во традиционалниот вкус на јадењата зготвени на вистински камен

Тавите со честички од вистински камен во текот на готвењето не само што постепено ја ослободуваат топлината во храната, туку и ви го нудат богатиот вкус кој го добивате при традиционалното готвење на вистински камен што секако ќе ги воодушеви вашите гости.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8
Дополнителни информации

Литража:

 • 20 см. - 1,2 л.
 • 24 см. - 1,8 л.
 • 28 см. - 2,5 л.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Дополнителни информации 100% PFOA free
Материјал слој од енамел

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star