Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ран пристап до Black Friday понудите!

Ран пристап до Black Friday понудите! - Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

-80%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Округла тава

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-85%

Гответе и печете сè во една тава

Гответе поефикасно и поздраво од било кога со Delimano Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење.

 • Нелепливи и отпорни на гребење.
 • Можат да се користат на сите видови на рингли, вклучувајќи ги и индукциските и во рерна.
 • Здрава подготовка на сите состојки, од риба до печено месо или ребра.
Delimano Stone Legend CopperLUX Округла тава

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Гответе и печете сè во една тава

Гответе поефикасно и поздраво од било кога со Delimano Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење.

 • Нелепливи и отпорни на гребење.
 • Можат да се користат на сите видови на рингли, вклучувајќи ги и индукциските и во рерна.
 • Здрава подготовка на сите состојки, од риба до печено месо или ребра.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Поефикасно, поздраво и повкусно готвење

Неверојатната QuanTanium облога на Delimano Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење се состои од честички титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, каменот постепено ја испушта топлината во храната овозможувајќи поздраво готвење со зачувување на хранливите состојки и природниот вкус, а бакарот обезбедува подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и заштедување електрична енергија. Одличен избор за сите видови на состојки, вклучувајќи ги и оние кои најчесто се лепат (како јајца или риба).

Гответе и печете со само еден сад за готвење

Делимано Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење е вистински избор за сите оние кои сакаат да готват – сите состојки се печат брзо и едноставно.

Никогаш нема да се грижите дека ќе ги загорите садовите

Делимано Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење има неверојатно отпорна облога која не може да загори и е многу едноставна за чистење по употреба – едноставно пребришете ја со крпа или ставете ја во машина за садови.

Едноставни за употреба и чистење

Тавите никогаш не загоруваат и нелепливата подлога е едноставна за чистење. Можете да ги ставите и во машина за садови.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8
Дополнителни информации

Литража:

 • 24 см. - 2,5 л.
 • 28 см. - 4 л.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Дополнителни информации 100% PFOA free
Материјал слој од енамел, челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома