Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Четириаголна тава

Photo
Video
-40%

Со универзалната Четириаголна тава можете да готвите на рингла или во рерна. Направена е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Соодветна за употреба на секаква рингла: електрична, на плин, керамичка или индукциска. Лесно се мие, може и во машина за садови. Димензии: 27x27x7 см.

Delimano Stone Legend CopperLUX Четириаголна тава

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со универзалната Четириаголна тава можете да готвите на рингла или во рерна. Направена е од емајл и челик во основата и облога од долготраен материјал отпорен на гребење, со честички од вистински камен и бакар за идеална спроводливост на топлината. Соодветна за употреба на секаква рингла: електрична, на плин, керамичка или индукциска. Лесно се мие, може и во машина за садови. Димензии: 27x27x7 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магијата на неверојатната QuanTanium облога

Иновативната QuanTanium облога се состои од:

 • Честички титаниум кои ја зајакнуваат тавата .
 • Честички камен кои постепено ја испуштаат топлината во храната овозможувајќи поздраво готвење со зачувување на хранливите состојки и природниот вкус.
 • Бакар кој обезбедува подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и заштедува електрична енергија.

Еколошко и здраво готвење

Емајлот кој го има во Delimano Stone Legend Copperlux Четириаголната тава 27x27 го заштитува челикот, 100% се рециклира и е нетоксичен (100 % PFOA free) за заштита на животната средина и спречување на влезот на штетните хемикалии во храната и во вашето тело.

Врвни материјали за врвно готвење

Delimano Stone Legend Copperlux четириаголната тава за печење 27x27 има неверојатни нелепливи карактеристики благодарение на кои многу лесно ќе ги зготвите сите состојки со само една капка масло. Таа е, исто така, отпорна на гребење и на неа може да се користи метален прибор затоа што таа не се оштетува и не испушта штетни токсини во состојките.

 • маринирајте

 • печете

 • послужете

Никогаш нема да се грижите дека ќе ги загорите садовите

Делимано Stone Legend Copperlux четириаголната тава за печење има неверојатно отпорна облога која не може да загори и е многу едноставна за чистење по употреба – едноставно пребришете ја со крпа или ставете ја во машина за садови.

Едноставни за употреба и чистење

Тавите никогаш не загоруваат и нелепливата подлога е едноставна за чистење. Можете да ги ставите и во машина за садови.

Достапен и соодветен Stone legend CopperLUX Четириаголен капак

Delimano Stone Legend Copperlux капакот е одличен додаток на Copperlux Четириаголната тава. Прстенот и рачката од не’рѓосувачки челик гарантираат долготрајност, додека стаклото ви овозможува да ја надгледувате храната додека се готви. Цената е 690 ден. а доколку го нарачате заедно со тавата, ќе го добиете за само 490 ден. Кликнете тука за да го нарачате капакот.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8
Дополнителни информации

Литража:

 • 27x27 см. - 4 л.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Димензија 28 x 27 x 7 cm
Дополнителни информации 100% PFOA free
Материјал слој од енамел
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star