Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-30%

Ако сакате да додадете дополнителен слој за потпора и удобност на вашиот кауч или на вашиот постоен душек, тогаш Мемосан Рол Ап 3+2 е совршеното решение за вас.

Dormeo Memosan Roll-up 3+2 Над душек

Од Редовна цена: 5.990,00 ден. До


Специјална цена: 4.193,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ако сакате да додадете дополнителен слој за потпора и удобност на вашиот кауч или на вашиот постоен душек, тогаш Мемосан Рол Ап 3+2 е совршеното решение за вас.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дополнителна заштита за чист и свеж душек

Ако ненадејно ви дојдат гости, едноставно ќе го одвиткате и тој ќе се претвори во првокласен кревет или ќе ѝ даде на вашата софа врвен комфор и соодветна потпора за телото.

Кога сакате да додадете дополнителен слој за удобност на вашиот кауч или постојниот душек, едноставно одвиткајте го Дормео Мемосан над-душекот 3+2 и веќе сте подготвени.

Мемосан Рол Ап 3+2 буквално ја подмладува вашата софа или постојниот душек и е дизајниран да ви овозможи квалитетно спиење со различните зони и ортопедските квалитети.

Дормео Мемосан над-душекот Рол Ап 3+2 има две специјални ленти со велкро систем за затворање

TToj е прикачен на лентите на кратката страна и во средината од долниот дел од пресвлеката. Овој систем е едноставен за користење, безбеден и не му е потребно одржување. Лепенките со велкро имаат ленти со куки и јамки, кои се спојуваат или врзуваат привремено, кога двете површини ќе се притиснат една во друга. Кога двете површини ќе се раздвојат, откако доволно силно ќе ги повлечете, лентите со велкро оддаваат специфичен звук на „кинење“.

Мемори пената совршено ќе се приспособи на вашето тело, а Ecocell пената ќе ви обезбеди совршена потпора.

Вертикалните процепи низ целото јадро придонесуваат за подобрена проветреност, а во деловите од душекот за главата и рамената, нозете и стапалата, оформува три удобни зони, кои на вашето тело му обезбедуваат соодветна потпора на сите делови.

Ткаенината 3D Airmesh на страничните делови гарантира непрекината циркулација на воздухот.

Вертикалните процепи низ целото јадро придонесуваат за подобрена проветреност, а во деловите од душекот за главата и рамената, нозете и стапалата, оформува три удобни зони, кои на вашето тело му обезбедуваат соодветна потпора на сите делови.

Ткаенината 3D Airmesh на страничните делови гарантира непрекината циркулација на воздухот.

Ткаенината 3D Airmesh на подолгите страни и на долната страна, овозможува непрекината циркулација на воздухот, со што ви гарантира свежа и сува средина за спиење.

Мемосан Рол Ап 3+2 има две специјални ленти со велкро систем за затворањ

Toj е прикачен на лентите на кратката страна и во средината од долниот дел од пресвлеката. Овој систем е едноставен за користење, безбеден и не му е потребно одржување. Лепенките со велкро имаат ленти со куки и јамки, кои се спојуваат или врзуваат привремено, кога двете површини ќе се притиснат една во друга. Кога двете површини ќе се раздвојат, откако доволно силно ќе ги повлечете, лентите со велкро оддаваат специфичен звук на „кинење“.

 • Со оглед на тоа што лентите се долги 40 сантиметри, ви овозможуваат да го свиткате над-душекот во склад со вашите способности и силата, во зависност од тоа колку цврсто сакате да ви биде свиткан над-душекот или колку место за складирање имате на располагање. Кога ќе го свиткате над-душекот, ја закачувате лентата со куките на лентата со јамките (повлакнестата), која исто така е долга 40 сантиметри, на долната страна и со тоа над-душекот Мемосан Рол Ап 3+2 е подготвен за складирање.
 • Лентите со системот за лепење Велкро, исто така можат да се прикачат една со друга, што ви овозможува да ги ставите под Мемосан Рол Ап 3+2 кога го користите, без да ја оштетите ткаенината на пресвлеката

Технички карактеристики:

 • Горен слој: 2см. вискоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
 • Долен слој: 3см. полиуретанска пена (Ecocell®)
 • Горна страна и преден страничен дел: 100% полиестер
 • Долна страна и страничен дел: 100% полиестер (3D Airmesh)
 • Внатрешна пресвлека: 100% полиестер
 • Пресвлеката се пере на температура од 40°C
 • Не користете средства за избелување
 • Не ја пеглајте
 • Сушете ја во сушална на ниска температура
 • Собирање (само пресвлеката): 2-3%
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Мемори пена Да
Навлака 3D airmesh ткаенина
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star