Нема производи во вашата кошничка.

Dormeo Memosan 3-слојна перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Перница импрегнирана со ткаенина 3D Airmesh во навлаката. Оваа анатомска перница се состои од 3 слоеви и нуди единствена предност бидејќи има способност да се прилагодува според потребите за висина и мекост на перницата. Димензии на перницата 30x50см.

Dormeo Memosan 3-слојна перница
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-559
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Перница импрегнирана со ткаенина 3D Airmesh во навлаката. Оваа анатомска перница се состои од 3 слоеви и нуди единствена предност бидејќи има способност да се прилагодува според потребите за висина и мекост на перницата. Димензии на перницата 30x50см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Трослојна Анатомска перница за оптимална потпора

Оваа анатомска перница се состои од 3 слоеви и нуди единствена предност бидејќи има способност да се прилагодува според потребите за висина и мекост на перницата. 3 слојната перница ги овозможува класичните карактеристики на анатомска перница и тоа:

 • Се прилагодува на обликот на главата, вратот и рамената,
 • Ја ублажува болката во вратот, грбот и рамената,
 • Овозможува правилно држење на ’рбетот
 • Го ублажува притисокот на допирните точки.

Сами прилагодете ја висината и мекоста на перницата

Изработе е од одвоени меки и тврди слоеви во посебни делови, со што овозможува сами да ја прилагодите висината и мекоста според Вашите потреби. Можеби некогаш посакувате да имате помека перница, а некогаш потврда перница:

 • Доколку сте љубители на помеки перници, заменете го долниот и средниот слој. Ќе добиете мека и флексибилна перница.
 • За оние кои преферираат потврда перница, отстранете го долниот слој од мемори пена. Вашата перница ќе биде малку пониска, но потврда и ќе овозможи сигурна потпора за Вашата глава и врат.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Дормео Мемосан Анатомската 3-слојна перница, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Соодветна за:

 • оние кои често ја менуваат положбата во која спијат,
 • оние кои имаат болки во вратот, рамената или грбот,
 • спортисти,
 • сите оние кои сакаат анатомски обликувана перница,
 • оние кои страдаат од алергии и астма, бидејќи мемори пената го спречува појавувањето на прашински грини.

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Горен и долен слој: високоеластична полиуретанска пена (мемори пена); Среден слој: PU пена (Ecocell®)
Анти-бактериски третман Да
Димензија 30x50x11.5/9.5 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Навлака надворешно: 100% памук; Полнење на навлака: 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca. 100 gsm; Материјал од страните: 100% полиестер (AirX System); Внатрешно јадро: 100% полиестер
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 60 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star