Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Dormeo Mirabai 3in1 Deluxe е повеќенаменско решение за спалната соба кое може да се користи како јорган, елегантна прекривка за креветот или пак прекривка за гарнитурата. Има две страни: со меко бело вештачко крзно и другата страна е достапна во 3 бои: сива, виолетова и беж. Се пере во машина на 40°C и може да се суши во машина за сушење алишта. Димензии:140x200, 200x200.

Mirabai 3во1 Deluxe Ќебе
4.390,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Mirabai 3in1 Deluxe е повеќенаменско решение за спалната соба кое може да се користи како јорган, елегантна прекривка за креветот или пак прекривка за гарнитурата. Има две страни: со меко бело вештачко крзно и другата страна е достапна во 3 бои: сива, виолетова и беж. Се пере во машина на 40°C и може да се суши во машина за сушење алишта. Димензии:140x200, 200x200.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Елегантно 3во1 решение

Dormeo Mirabai 3во1 Deluxe не е само ќебе, јорган или прекривка. Тој е три во еден. Со него ќе донесете елеганција во секоја соба. Можете да го користите како прекривка или за да се покриете додека читате или гледате телевизија.

  • ЌЕБЕ за да ве топли додека се опуштате или читате книга,
  • ЈОРГАН за да ве топли за време на студените зимски ноќи,
  • ПРЕКРИВКА – со екстравагантен изглед кој ќе донесе зимски изглед во спалната соба.

Овој 3во1 производ ќе ве топли во зима а можете многу лесно да го одржувате. Се пере во машина на температура од 40°C и може да се суши во машина.

Завиткајте се во луксузна удобност

Достапен е во 3 бои: сива, беж и виолетова. Сите три бои одговараат со остатокот од Mirabai колекцијата од Dormeo.

Dormeo Mirabai Јорган
Dormeo Mirabai Класична перница
Dormeo Mirabai Постелнина
Dormeo Mirabai
Ламба на допир
Dormeo Mirabai Чаршаф со ластик
Dormeo Mirabai Пешкир
Dormeo Mirabai Над-душек
Dormeo Mirabai Навлака за над-душек

 

Mirabai колекција: инспирација од природата

Mirabai колекцијата е инспирирана од Ним, свето индиско дрво (Azadirachta indica). Признаен е како еден од најголемите извори на честички со антибактериски и медицински карактеристики. Ним дрвото, уште од античко време се користи како традиционален лек против разни состојби/

Постојат околу 700 различни лекови со тревки, базирани на Ним дрвото, кои можат да се најдат во места како Ајурведа, Сидха, Унани и Амчи. Сепак, ова дрво привлекува и многу внимание поради својата потенцијална примена во медицината, во земји како Кина, САД, Франција, Германија и Италија.

Активната состојка во Ним дрвото се наоѓа во секој негов ден, но, семките, кората, лисјата и корените се најчесто користени. Иако, повеќе од 300 различни активни состојки се наоѓаат во различни делови на Ним дрвото, Mirabai колекцијата и третирана со ектракт од семките на ова дрво.

Технички карактеристики
Димензија 140x200 cm; 200x200 cm
Дополнителни карактеристики Горна страна: 100% полиестер; Долна страна: 100% полиестер (faux fur)
Дормео програма дневна соба
Полнење 100% полиестер (Wellsleep)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.