Нема производи во вашата кошничка.

Dormeo Renew Natura Анатомска перница

Photo
Video

Renew Natura анатомската перница има природен ефект на терморегулација. Направена е од мемори пена за максимална удобност и оптимално позиционирање на вратот и главата во текот на спиењето. Навлаката се вади и се пере на 40℃. Димензии: 30X50 см.

Dormeo Renew Natura Анатомска перница
1.990,00 ден.
990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Renew Natura анатомската перница има природен ефект на терморегулација. Направена е од мемори пена за максимална удобност и оптимално позиционирање на вратот и главата во текот на спиењето. Навлаката се вади и се пере на 40℃. Димензии: 30X50 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За најудобниот и најздрав сон

Иако анатомскиот облик на популарната Renew перница останува ист со цел да обезбеди оптимална поддршка за вашата глава и рбет, прекрвката е унапредена со природни материјали и природни третмани. Со овие подобрувања, Renew Natura анатомската перница е една од најдобрите перници на пазарот која гарантира удобен и здрав сон.

Мемори пена

Јадрото на Renew Natura анатомската перница е направено од мемори пена која овозможува перницата целосно да се адаптира на обликот, тежината и топлината на вашите глава и врат, и со тоа нуди удобен, поздрав и поприроден сон.  Обликот ја прави да биде идеална за оние кои спијат на страна или на грбот.

Нова Essential™ технологија за справување со алергени

Прекривката на Renew Natura анатомската перница направена е од материјал со Essential™ третманот кој содржи екстракт од растението маргоса и цинк пиритион за отпорност на грини, бактерии и непријатни мириси. Со цел да се гарантира максималната безбедност, Essential™ технологија е тестирана и одобрена од страна на разни институти и лаборатории во Европа.

Tencel™ Lyocell влакна за свиленкаст и мазен допир

Исто така, додадовме ActiproTM природен третман врз прекривката за големи термо-регулациски особини  и го подобривме материјалот со Tencel™ Lyocell влакна од растението еукалиптус. Овие влакна имаат одлични способности за апсорпција на влага и можност да обезбедат сува и пријатна површина за спиење.  За дополнителна хигиена, навлаката за перницата може да се отстрани и да се пере во машина.

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Анти-бактериски третман Да
Димензија 30x50 см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 70% полиестер, 30% лиоцел (TencelTM Lyocell)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.