Нема производи во вашата кошничка.

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Над-душек од мемори пена со висина од 3 или 6 см. и природен ефект на терморегулација. Овозможува максимална потпора на телото. Мемори пената целосно се адаптира на обликот на телото и овозможува квалитетен одмор било каде: на софата, стариот душек па дури и на самиот под. Навлакта може да се вади и да се пере. На долната страна има точки кои спречуваат лизгање.

Dormeo Renew Natura Над-душек
Од 5.490,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Над-душек од мемори пена со висина од 3 или 6 см. и природен ефект на терморегулација. Овозможува максимална потпора на телото. Мемори пената целосно се адаптира на обликот на телото и овозможува квалитетен одмор било каде: на софата, стариот душек па дури и на самиот под. Навлакта може да се вади и да се пере. На долната страна има точки кои спречуваат лизгање.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За овој производ е достапна ПРЕМИУМ Дополнителна гаранција. Повеќе за Премиум гаранцијата, дознајте ТУКА.

Голема удобност на најдобриот наддушек со мемори пена од Дормео

Нашиот Renew Natura над-душек со мемори пена е дизајниран да додаде луксузен слој на голема удобност врз вашиот неудобен кауч на извлекување или тешкиот кревет за кој се уште не сте спремни да се одделите. Тоа не само што е неверојатно удобен, туку е порозен и ви ја овозможува поддршката која ви е потребна.

 • Јадрото на наддушекот: (3 или 6 см.) од мемори пена ја распределува вашата тежина рамномерно за непречен сон која нема да ве остави да се чувствувате пречувствително кај вашите места кои се под притисок
 • Ги олеснува местата кои се под притисок кај зглобовите, грбот, колкот и рамената и со тоа ви овозможува да правилно легнете притоа нудејќи ви витална поддршка.
 • Нема пренос на движење: одличен е за парови бидејќи тој го апсорбира движењето на еден од парот и со тоа другото лице нема да биде вознемирено.
 • Сертифицирано како антиалергено, хигенска и порозна прекривка
 • Може да се користи било каде: дома (на кауч, софа, кревет, јапонски душек), викендица, во студентски домови или за гости.
 • Оптимална терморегулација поради природните Tencel® влакна од еукалиптус кај покривката
 • Прекривка која може да се отстрани и мие
 • Практично решение: лесно за користење, лесно за складирање и лесно за одржување.
 • Пакување: Вакумски спакувано и испорачано до вашиот дом
 • Плаќања на рати

Свежо како утринска роса

Кажете им збогум на алергиите. Вткаената покривка на наддушекот е направена од супер меките Tencel™ Lyocell влакна. Таа е анти-алергена, супер издржлива и е третирана со Essential™ третман. Таа е отпорна и на грињи, бактерии и непријатни мириси.

Вметнувањето на Tencel™ Lyocell влакната ја прават прекривката да биде супер мека и помага да се разлева телесната топлина и ја отстранува влагата – и поради тоа ќе се разбудите чувствувајќи се чисти а не влажни. Но, ако некоогаш одлучите дека е потребно да се се освежи, едноставно отворете ја прекривката со отворање на патентот и ставете ја да се пере на температура од 40°C.

Тоа исто така содржи и дно што не се лизга која спречува вашиот наддушек да се измести од своето место.

Dormeo Natura Topper V2

Полека да заспивате во луксузниот комфор

Можете да го користите кај буквално секоја површина. Тоа е добро решение за вапиот тврд кревет или софа бидејќи создава слој на мека поддршка. Профилираната површина ви дава чувство на нежна масажа за време на спиењето и ја засилува циркулацијата на воздух кај наддушекот и со тоа ја намалува топлината и влажноста. Мемориската пена се приспособува кон секоја контура, точките кои се под притисок се опуштени, мускулите се релаксирани, а вие можете да уживате во квалитетниот сон кој ви е потребен за да се справите во текот на утрешниот ден.

Dormeo Natura Topper V2

Комфорна зона во 6 см. Renew Natura над-душек

Терморегулација, елминирање на потењето, и е антиалергено – сето тоа е постигнато ПРИРОДНО

Материјалот на прекривката е направена од Tencel®. Tencel влакната се антиалергени, сите с еприродни и се направени од дрво од еукалиптус на начин кој е еколошки соодветен. Тоа што ги разлекува од другите типови на материјал е дека се нежни за кожата, и се меки при допир. Тие имаат извонреден капацитет за термална регулација и апсорпција на влагата. Тоа е особено важно за наддушеците со мемориска пена. Кога ќе легнете тој реагира на промените кај вашата телесна температура, овозможува побрзо ветреење и поради тоа се чувствувате поудобно, не се чувствувате дека ви е претопло и не се потите. Помалку влажност на површината исто така спречува појава на бактерии, лоши мириси и ја подобрува хигиената.

Essential™ третманот кај прекривката ве заштитува од грињи, габи па дури и од патогенски бактерии. Нема никакви хемикалии па дури ни алергени. Дури нема ни лоши мириси.

Се поставува едноставно и брзо

Вашиот нов наддушек ќе пристигне во вашиот дом како компресирана и вакуумирана запечатена ролна која е заштитена во непроткаена торба која може да се користи за складирање различни работи од домаќинството. Сите наши наддушеци се компресирани и вакуумски запелатени благодарение на нашиот процес на испраќање кој е еколошки и заштитата во текот на праќањето.

 • 1
  Unpacking Topper - Step 1

  Внимателно да се исече надворешната торба со ножици притоа да се внимава да не се исече пластичната торба која е внатре. Да не се користи нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  Да се одмота вакумски запечатениот над-душек врз каучот. Внимателнод а се исече пластичната ќеса покрај рабовите и да се отстрани пластичната ќеса.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  Оставете 6 часа за вашиот нов над-душек целосно да се рашири.

Др. Susanne Schurz-Peschka за TENCEL

Лајпциг, Австрија

»Влакната Tencel се антиралергени, сите се природни и се направени од дрвја на еколошки начин. Тоа што ги разликува од останатите типови на материјал е дека тие се нежи за кожата и се меки при допир. Тие имаат особен капацитет за термална регулација и апсорпција на влагата.

Тоа е особено важно за наддушеците со мемориска пена. Кога ќе легнете тој реагира на промените кај вашата телесна температура, овозможува побрзо ветреење и поради тоа се чувствувате поудобно, не се чувствувате дека ви е претопло и не се потите. Помалку влажност на површината исто така спречува појава на бактерии, лоши мириси и ја подобрува хигиената.«

 

Dormeo Natura Topper V2
Технички карактеристики
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Анти-бактериски третман Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Горна страна: 70% полиестер, 30% лиоцел (TencelTM Lyocell); Долна страна:100% полиестер со нелизгачко дно
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.