Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Квалитетен над-душек со висина од 5см, кој додава дополнителен слој од поддршка и удобност на секоја површина за спиење. Соодветен за сите кои имаат проблеми со алергии или астма. Над-душекот се собира и е лесен за пренесување.  Кога е завиткан во специјалната торба, над-душекот зафаќа многу малку простор, а кога е отворен се претвора во квалитетен кревет. Може да се користи секаде.

Dormeo Roll Up Green Tea Над-душек
Од 6.290,00 ден. До
4.717,50 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Квалитетен над-душек со висина од 5см, кој додава дополнителен слој од поддршка и удобност на секоја површина за спиење. Соодветен за сите кои имаат проблеми со алергии или астма. Над-душекот се собира и е лесен за пренесување.  Кога е завиткан во специјалната торба, над-душекот зафаќа многу малку простор, а кога е отворен се претвора во квалитетен кревет. Може да се користи секаде.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сакате да спиете удобно? 

Дали мора да спиете на неудобна софа секоја вечер? Софата не е најудобната површина за спиење, дури и најскапата софа пропаѓа и се деформира со тек на време. Над-душекот ќе ја претвори вашата софа или кауч во удобна површина за спиење. Исто така, ќе биде и идеален кревет за гостите. Одличен е и за во викендица, на одмор или за сите неудобн ноќи кога сте далеку од вашиот кревет.

 • Јадро на над-душекот: 4см висококвалитетна Ecocell пена која пружа одлична удобност за спиење (дополнителни 1 см во навлаката)
 • Поради Ecocell® пената, над-душекот ќе ја задржи својата форма
 • Одлична прилагодливост за идеална поставеност на 'рбетот
 • Соодветен за лица кои имаат проблеми со алергии или астма
 • CleanEffect® третман во навлаката за заштита од прашински грини, бактерии и мириси.
 • Третман од зелен чај во навлаката кој ќе ве смири и опушти по напорниот ден
 • Нелизгачка подлога со која над-душекот секогаш ќе остане на место
 • Лесен за транспортирање и чување: спакуван во специјално дизајнирана торба 
 • Лесен е за пакување поради Really easy to store away thanks to the handy velcro fasteners
 • Користете го секаде: дома (на каучот, софата итн.), во викендицата, во студентски дом или за гости
 • Пакување: вакумски спакуван во компактна кутија

Погледнете внатре во над-душекот

висина5см

Dormeo Siena Mattress V3

Застанете врзДопрете на   за повеќе детали.

 1. 16 cm Ecocell® foam core

  4 см слој од Ecocell® пена

  Ја намалува тежината врз зглобовите и точките на притисок. Обезбедува удобност, прилагодливост и проветреност.

 2. Cover with CleanEffect® protection

  Третман од зелен чај во навлаката

  Микрокапсули со екстракт од зелен чај кои се вткаени во навлаката на над-душекот.

 3. AirX System fabric for breathability

  CleanEffect® третман во навалаката

  Овозможува над-душекот секогаш да биде свеж

 4. Cover with zipper

  Нелизгачко дно

  Овозможува над-душекот да остане безбедно на своето место.

Третмани во навлаката за смирен и хигиенски сон

Мирисот на зелен чај може да има стимулирачки но и смирувачки ефект во исто време. Микрокапсули со екстракт од зелен чај се дел од навалаката. По контакт со вашата кожа, некои микрокапсули пукаат и ослободуваат природна арома на зелен чај. Пријатниот мирис на зелен чај ќе ве смири по доглиот ден, ќе ви помогне да се ослободите од стресот и да заспиете полесно. Сега, можете да уживате во предностите на ароматерапија со зелен чај во удобноста на вашиот дом и да го претворите спиењето во чисто опуштање.

За дополнителна заштита на овој над-душек, додадовме CleanEffect® третман, кој обезбедува заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси. Ова, го прави овој над-душек совршен, бидејќи ви обезбедува чиста и свежа околина за спиење..

Долниот дел од навалката има нелизгачка подлога која овозможува над-душекот секогаш да остане на место.

Овој практичен, висококвалитетен над-душек секогаш ќе биде подготвен за спиење, користете го:

 • за поудобен и здрав сон
 • како дополнителен кревет - сместете ги гостите
 • за детска игра на подот
 • за рекреација надвор
 • за патување
 • за спортување - како на пр. јога или пилатес
 • Лесно поткревање

 • За патување - меко место каде ќе можете да си легнете по долгата прошетка

 • Подобрете го нивото на удовност додека кампувате

Поставувањетое брзо и лесно

Roll Up Green Tea над-душекот е вакумски спакуван во специјално дизајнирана сина торба, па ќе можете лесно да го спакувате повторно и повторно. Добвате две ленти со велкро лепенки за полесно пакување.1

 • Unpacking Topper - Step 1

  1. Внимателно исечете ја надворешната ќеса со ножици, без да ја исечете ќесата внатре во душекот. Не користете нож.

 • 2
  3
  Unpacking Topper - Step 2 and 3

  2-3. Отвиткајте го вакумски спакуваниот над-душек на каучот. Внимателно исечете ја внатрешната ќеса на рабовите и изцадете ја.

 • 4
  Unpacking Topper - Step 4

  4. Оставете го 6 часа целосно да се оформи.

Технички карактеристики
Јадро Полиуретанска пена Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Горна страна: 61% полиестер, 39% полипропилен, третман од зелен чај; Среден дел: 80% полиестер, 20% полипропилен; Долна страна: 65 % полиестер 35 % полипропилен со дно со точки кои спречуваат излизгување

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.