Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-24:00

-10% на целата сума во кошничката

-10% на целата сума во кошничката

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Dormeo Sleep Inspiration Сет јорган и перница

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Sleep Inspiration сетот од јорган и перница е извонредно мек и со разиграни бои. Исполнет со 100% Wellsleep® микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Јорагнот е идеален за употреба во текот на целата година. Перницата е соодветна за секаков начин на спиење. Достапен во 2 бои. Единечен сет - јорган 140x200см. и една перница 50x70см. Двоен сет -јорган 200x200см. и 2x перници 50x70см.

Dormeo Sleep Inspiration Сет јорган и перница
Од 4.290,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Sleep Inspiration сетот од јорган и перница е извонредно мек и со разиграни бои. Исполнет со 100% Wellsleep® микровлакна за поголема прозрачност и екстра волумен. Јорагнот е идеален за употреба во текот на целата година. Перницата е соодветна за секаков начин на спиење. Достапен во 2 бои. Единечен сет - јорган 140x200см. и една перница 50x70см. Двоен сет -јорган 200x200см. и 2x перници 50x70см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Свежо и удобно спиење преку целата година

Внесете свеж воздух во вашата соба со волшебниот Dormeo Sleep Inspiration јорган. Овој прекрасен и мек јорган е направен од мек материјал со вшиени убави џебови и е достапен во две бои кои корисепондираат со целата Sleep Inspiration колекција – корално розева и азурно сина.

Јорган кој ви овозможува полесен проток на воздух исполнет со напредни микрофибери

Dormeo Sleep Inspiration јорганот е направен од убав материјал со меко и нежно чувство  под вашите прсти. Toj се состои од напредните Wellsleep® микрофибери кои придонесуваат кај јорганот да има проток на воздух и е исто така соодветен за луѓе со алергии.  Полнетицата е рамномерно распределено по квадратните џепови што спречува натрупување на полнетицата после перењето.

За ноќ со мирен и длабок сон

Без разлика дали спиете на страна, на стомак или на грб, класичната перница Dormeo Sleep Inspiration ви гарантира ноќ со удобен сон. Таа е соодветна за сите начини на спиење  и класичните димензии 50 x 70 см. ќе одговара на било каква навлака за перници кои веќе ги имате дома. 

Порозна мека перница која дава оптимална поддршка

Со најквалитетните достапни материјали на пазарот, класичната перница Dormeo Sleep Inspiration гарантира удобен сон. Таа е исполнета со напредни Wellsleep® микрофибери, кои обезбедуваат голема порозност. Уникатната структура на  Wellsleep® влакната создаваат воздушни џепови кои додаваат екстра волумен на перницата и го прават да биде додатно мек додека во исто време овозможува оптимална поддршка за вашиот врат и глав

Лесно за одржување

Овој сет целосно можете да го перете на 40°C. За да спречите појавување на топчиња, растресете ги после перењето и уште еднаш после сушењето. Сетот мора добро да биде исушен после перењето.

Сетот е соодветен за:

  • Оние кои се потат додека спијат
  • Оние кои патат од алергии
  • Оние кои сакаат да спијат удобно
  • Оние кои сакаат меки јорган и перница
  • Спиење во било која положба.
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star