Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video
-50%

Warm Hug детскиот сет претставува сет од меко и нежно ќебе и перница. Достапно во 2 комбинации на бои: сино и розево.  Димензии на ќебето се 130x190 см. додека перницата има димензија 40x40 см. Одлична идеа за подарок на кој секое дете ќе се израдува.

Dormeo Warm Hug Детски сет

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.495,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Warm Hug детскиот сет претставува сет од меко и нежно ќебе и перница. Достапно во 2 комбинации на бои: сино и розево.  Димензии на ќебето се 130x190 см. додека перницата има димензија 40x40 см. Одлична идеа за подарок на кој секое дете ќе се израдува.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нов член на Warm Hug семејството – создадено специјално за деца

Прославете ги празниците со најновиот член на семејството Warm Hug - Warm Hug детскиот сет.

Микрофибер ќебе со вештачкото крзно на горната страна од ќебето и перницата е со одличен квалитет и прекрасен изглед. Направен е од нежни и пријатни материјали

Dormeo Warm Hug Kids Set 2020

Подготвено за дремка било каде

Лесно за пакување и складирање, детскиот сет можете да го носите секаде со вас.

Достапно во два дезена

Warm Hug Детскиот сет е достапен во 2 магични дизајни. Розев со еднорог и срца, или син со авиони. Ќебенцето и перницата можат да се вртат од двете страни, со патент од едната страна.

 • Dormeo Warm Hug Kids Set 2020
 • Dormeo Warm Hug Kids Set 2020
 • Dormeo Warm Hug Kids Set 2020
 • Dormeo Warm Hug Kids Set 2020

Дали барате подарок за Вашето дете?

Постојано се мислите што да купите за Вашите најмили деца? Oвозможeте им ја најтоплата прегратка со детскиот сет Warm Hug за топло и меко чувство низ целата година.

Покрај тоа што е неверојатно топол и удобен, тој е завиткан со лента со специјална порака – Home is where the heart is.

Перниче и ќебе - одличен спој

Сетот вклучува перниче и ќебе кои можат да се перат во машина на 30°C.

Ќебе:

 • меко и луксузно,
 • има копчиња од страните за закопчување,
 • димензии 130x190 см.

Перница:

 • екстра мека и удобна,
 • изработена од Wellsleep® микровлакна,
 • лесна,
 • димензии 37x37см.
Dormeo Warm Hug Kids Set 2020 Dormeo Warm Hug Kids Set 2020
Технички карактеристики
Димензија Ќебе: 130x190 см; Перница: 40x40 cm
Дополнителни карактеристики Ќебе: 100% полиестер; Перница: 100% полиестер
Дормео програма дневна соба
Се пере во машина 30°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.