Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Gymbit Twist Board Фитнес реквизит

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-87%

Gymbit Twist board направата за вежбање е даска со одржување на рамнотежата и може да се врти. Тоа е направа за вежбање со ефективни 10 во 1 вежби кои ви помагаат да: согорите калории, тонирате & обликувате стомачни мускули, нозете и основата, да изгубите тежина, да ја подобрите рамнотежата, има уникатни движења и совршена е за сите возрасти. Максимална тежина: 100 кг.

Gymbit Twist Board Фитнес реквизит

Редовна цена: 1.980,00 ден.


Специјална цена: 249,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Gymbit Twist board направата за вежбање е даска со одржување на рамнотежата и може да се врти. Тоа е направа за вежбање со ефективни 10 во 1 вежби кои ви помагаат да: согорите калории, тонирате & обликувате стомачни мускули, нозете и основата, да изгубите тежина, да ја подобрите рамнотежата, има уникатни движења и совршена е за сите возрасти. Максимална тежина: 100 кг.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Лесен, ефикасен и забавен начин на одржување на вашето тело

Доколку барате ефикасен реквизит со кој ќе се ослободите од масните наслаги и ќе ги зајакнете мускулите на абдоменот, задникот и бутовите, тогаш Gymbit Twist Board е вистинскиот избор.

Gymbit Twist Board Gymbit Twist Board

Даска за балансирање која се врти

Gymbit Twist board ги комбинира вртењето и одржувањето на рамнотежата за идеално обликувано тело.

Едноставни вежби за секој ден

Gymbit Twist Board е едноставен за употреба без оглед на возраста или физичката подготвеност на корисникот. Со овој реквизит ќе можете:

 • да согорувате калории и да слабеете
 • да ги тонирате мускулите на целото тело
 • да го подобрите балансот и да ги зацврстите мускулите
 • да ги намалите болките во зглобовите
 • да бидете фит без оглед на возраста
 • да вежбате долг временски период затоа што станува збор за реквизит кој е забавен и мотивирачки
 • Gymbit Twist Board
 • Gymbit Twist Board

Неверојатни резултати

За да го тестираме овој реквизит подготвивме програма во текот на која пријавените учесници вежбаа 3 недели, 4 пати неделно. Резултатите без следните:

 • До 3,5% намалување на масните наслаги
 • Дури до 5,5, см. помал обем на половината
 • Дури до 6 см. помал обем на стомакот

*Резултатите може да варираат кај различни луѓе. Студијата е спроведена од Nives OreÅ¡nik – во Март 2018-та.

 • Gymbit Twist Board

  Јас немам многу слободно време за вежбање. Така што го купив Twist Board и почнав да го користам. И за неколку недели почнав да се чувствувам многу подобро..

  Mihai L

 • Gymbit Twist Board

  Изненадена сум колку е забавен, ефикасен и најважно го намалува обемот на половината. Потребни се само неколку минути дневно и резултатите се веќе видливи. Неверојатно!

  Maria L

Голем избор на вежби соодветни за секого

Со Twist board, можете да вежбате повеќе од 10 вежби за целото тело, без да создавате притисок на зглобовите. Едноставно поставете го на земја, застанете на него и почнете со вежби. Можете да употребите и мали тегови за да ги вежбате и рацете. За полесно вежбање ви ги предлагаме следниве вежби:

 • Вежба со клекнувања - чучњеви
 • Планк
 • Мост
 • Стоечко лулање
 • Страничен планк
 • Склекови
 • Спајдермен Планк
 • Трицепс удирања
 • Стоечко вртење

Gymbit Twist board ви нуди забавен и ефикасен начин на вежбање без оглед на вашата возраст и физичка подготвеност

Twist board е изработен од лесна и издржлива пластика во U форма, дизајнирана да издржи и тежина дури до 100 кг.. Малиот и компактен дизајн го прави овој фитнес реквизит, лесен за складирање и едноставен за употреба надвор од домот. Покрај тоа, тои има и пристапна цана па така можете да купите и за некој Ваш пријател и заедно да вежбате во природа.

Gymbit Twist Board

Препорачан од најдобрите лични тренери

Со редовно вежбање со Twist Board можете да намалите килограми и сантиметри. Има и многу добар ефект во подобрување на рамнотежата и намалување на болките во зглобовите.

Nives OreÅ¡nik, личен тренер

Технички карактеристики
Максимална тежина на корисник 100 кг.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star