Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Gymbit Wonder Arms Фитнес справа

Photo
Video

Gymbit Wonder Arms е нов додаток за вежбање со кој ќе ги тонирате и обликувате рацете на безбеден и иновативен начин. Динамичните движења со отпор ви овозможуваат да активирате 4 различни групи на мускули на горниот дел од телото, додека пак со трите ластици за отпор добивате можност да го прилагодите отпорот согласно вашите потреби. Благодарение на практичниот дизајн, многу лесно ќе го складирате и можете да го носите секаде со вас.

Gymbit Wonder Arms Фитнес справа
1.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Gymbit Wonder Arms е нов додаток за вежбање со кој ќе ги тонирате и обликувате рацете на безбеден и иновативен начин. Динамичните движења со отпор ви овозможуваат да активирате 4 различни групи на мускули на горниот дел од телото, додека пак со трите ластици за отпор добивате можност да го прилагодите отпорот согласно вашите потреби. Благодарение на практичниот дизајн, многу лесно ќе го складирате и можете да го носите секаде со вас.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најновата фитнес сензација за која зборуваат сите жени

Дали вашите раце и рамена се слаби? Дали се единствен дел од вашето тело за кој не можете да најдете решение? Не си го троѓете времето - ви го претставуваме најновиот фитнес реквизитGymbit® Wonder Arm.

Gymbit Wonder Arms

Зајакнете ги, обликувајте и тонирајте ги мускулите на горниот дел на телото за само неколку минути на ден

Gymbit® Wonder Arms е уникатен реквизит со динамичен отпор со 3 различни ластици за отпор кои ќе ви помогнат да ги зајакнете, обликувате и тонирате рацете. Со овој иновативен реквизит за вежбање можете да таргетирате 4 различни групи на мускули:

 • трицепси
 • бицепси
 • рамена
 • гради и горниот дел од грбот

Безбедни и ефикасни вежби за рацете

Дали некогаш сте се запрашале зошто билдерите користат различни реквизити за вежбање, а не се ограничени само на тегови? Реквизитите за вежбање имаат голема предност затоа што ви овозможуваат да вежбате правилно и ја намалуваат можноста за повреди. Со Gymbit Wonder Arms вашите раце се во правилна положба, а притисокот врз зглобовите речиси и да не постои.

Gymbit Wonder Arms

Раце и рамена со чиј изглед ќе се гордеете

Рацете се оној дел од телото кој не се активира природно додека се движите, како што е случај со нозете и задникот. Па така, навистина е тешко да се ослободите од вишокот масни наслаги на рацете. За среќа, има решение кое ќе ви помогне да ги активирате мускулите на рацете. Gymbit Wonder Arms е идеален за сите, од почетници до професионалци. Со него добивате и 3 ластици за отпор.

Gymbit® Wonder Arms е ефикасен реквизит за во домашни услови со кој:

 • Ќе го обликувате, зајакнете и тонирате горниот дел од телото
 • Ќе ги намалите масните наслаги на рацете и ќе ги дефинирате мускулите
 • Ќе согорувате калории
 • Ќе дојдете до резултати за само неколку минути дневно
 • Обезбедува уникатни динамични движења со отпор
 • Ќе вежбате со помош на 3 различни пружини за отпор
 • Ќе ги зајакнете градите и грбот
 • Лесно се склопува за чување
Gymbit Wonder Arms

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star