Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Gymbit Focus S1 X-bike Статичен велосипед

Photo
Video

GymBit X-Bike Focus S1 статичниот велосипед е супер тивок, компактен и расклоплив велосипед. Со помош на напредна магнетна технологија тој е идеален за секого, без разлика на нивото. Компјутерот дава видлив фидбек за многу критериуми, како што се дистанца, време, брзина, пулсот на раката и потрошени калории. Мекото седиште и лентите за стапалата се прилагодливи. Тој има 8 нивоа на магнетен отпор.

Gymbit Focus S1 X-bike Статичен велосипед
9.990,00 ден.
Цена на рати: 12 x 832.5 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

GymBit X-Bike Focus S1 статичниот велосипед е супер тивок, компактен и расклоплив велосипед. Со помош на напредна магнетна технологија тој е идеален за секого, без разлика на нивото. Компјутерот дава видлив фидбек за многу критериуми, како што се дистанца, време, брзина, пулсот на раката и потрошени калории. Мекото седиште и лентите за стапалата се прилагодливи. Тој има 8 нивоа на магнетен отпор.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Иновативен, компактен дизајн со тивок систем на магнетен отпор кој се прилагодува на 8 нивоа

Gymbit x-bike Focus е одличен за оние кои немаат доволно простор. Тој ви нуди кардио-васкуларни вежби и зајакнување на мускулите во удобноста на вашиот дом. Иако има супер компактен дизајн и речиси цел се склопува, тој ги има истите предности кои ви ги нудат и професионалните велосипеди:

 • магнетен отпор
 • 8 нивоа на отпор
 • мултифункционален компјутер со LCD на кој можете да ги следите: времето, брзината, растојанието и согорените калории
 • се склопува за миг
 • прилагодливо седиште
 • ленти за стапалата за поголема стабилност
 • лесен дизајн за едноставен транспорт

Со Gymbit x-bike Focus ќе вежбате кардио и ќе согорите 4 пати повеќе калории отколку со пешачење

Со Gymbit x-bike Focus ќе го обликувате телото, ќе ги зајакнете мускулите, како и:

 • ќе го зајакнете срцето
 • ќе согорувате калории
 • ќе го регулирате холестеролот
 • ќе го подобрите имунитетот
 • ќе го намалите стресот

Компактен велосипед за ефикасни кардио вежби во вашиот дом.

Соодветен за корисници до 100 кг.

 • LCD монитор на кој ги гледате времето, брзината, растојанието и согорените калории
 • 8 нивоа на отпор
 • магнетен отпор
Технички карактеристики
Димензија 78 x 41 x 116 см., преклопено: 35 x 42 x 138 см.
Дополнителни карактеристики Вграден мерач на пулс во рачаката
Максимална тежина на корисник 100 кг
Отпор 8 нивоа
Систем на кршење магнетски
Тежина 17,8kg
Тркало 2.5 кг
Фунцкии на екран брзина, време, калории, растојание, скенирање

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома