Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Laura Amatti Очила за сонце

Во моментот нема залиха.
Photo
Video
-79%

Глазмурозен изглед со Laura Amatti очилата за сонце. Нивниот класичен дизајн е соодветен за секоја форма на лице. Тие имаат UVA/UVB филтер кој ефикасно ги штити вашите очи од сончевите зраци. Поларизираните стакла го намалуваат отсјајот, ги засилуваат боите и ги прават предметите појасни. Со Laura Amatti очилата за сонце добивате заштита и совршен изглед!

Laura Amatti Очила за сонце

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 390,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Глазмурозен изглед со Laura Amatti очилата за сонце. Нивниот класичен дизајн е соодветен за секоја форма на лице. Тие имаат UVA/UVB филтер кој ефикасно ги штити вашите очи од сончевите зраци. Поларизираните стакла го намалуваат отсјајот, ги засилуваат боите и ги прават предметите појасни. Со Laura Amatti очилата за сонце добивате заштита и совршен изглед!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршен изглед со Laura Amatti поларизираните очила за сонце

Laura Amatti очилата за сонце имаат модерен дизајн и се соодветни за жени на секоја возраст.

На рачките имаат лого со пеперутка кое го заокружува беспрекорниот изглед.  

Модерен изглед и заштита од сонце

Посебна грижа е потребна за нашите очи, особено кога деновите се светли и сончеви. Со Laura Amatti очилата за сонце вие ја добивате заштитата која ви е потребна. Тие имаат UVA/ UVB заштита од сончевите зраци.   

Рамката е изработена од лесна и долготрајна пластика, па нема воопшто да ви пречат. Заедно со очилата добивате и кутија во која ќе можете безбедно да ги чувате.    

Поларизираните стакла ви нудат јасен поглед

Laura Amatti очилата за сонце не само што ги заштитуваат вашите очи, туку и:

 • го намалуваат отсјајот
 • ги зајакнуваат боите
 • ги прават нештатата појасни
Дополнителни информации

Пакувањето содржи

 • 1x Laura Amatti очила за сонце
 • 1x Laura Amatti кутија
 • Крпа за чистење на очилата

Технички карактеристики

 • Долготрајна пластична рамка
 • Димензии на рамка: ширина 14,3см, висина 5,3см, должина 14см
 • Димензии на стакла: висина 4,6см, ширина 5,5см
 • Растојание помеѓу стакла: 1,8см
Технички карактеристики
Дополнителни информации Frame dimension: width 14,3cm, height 5,3cm, length 14cm

Lens dimension: height 4,6cm, width 5,5cm

Distance between lenses: 1,8cm
Материјал пластика

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star