Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Maxiclimber е нов фитнес систем кој симулира качување, со што ќе го зајакнете телото и ќе ги добиете мускулите кои сте ги посакувале. Оваа справа го активира секој дел од вашето тело, комбинирајќи отпор, тонирање на мускулите и аеробик.

 • Безбедно & Ефикасно вежбање
 • Лесна и долготрајна
 • Добивате 60 дена ТЕСТ период.
Gymbit Maxiclimber Симулатор на спортско качување
7.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Maxiclimber е нов фитнес систем кој симулира качување, со што ќе го зајакнете телото и ќе ги добиете мускулите кои сте ги посакувале. Оваа справа го активира секој дел од вашето тело, комбинирајќи отпор, тонирање на мускулите и аеробик.

 • Безбедно & Ефикасно вежбање
 • Лесна и долготрајна
 • Добивате 60 дена ТЕСТ период.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Вежби за целото тело за секого

MaxiClimber е забавен, едноставен и ефикасен начин на вежбање, без оглед на тоа дали сте почетник или професионалец. Оваа справа е исто така, соодветна и за опоравување по повреди и за лица со проблеми со зглобовите.    

Дефинирајте и зајакнете ги мускулите

Со MaxiClimber ги користите истите мускули кои се активираат при качување на карпи. Едноставно наместете ја, качете се и почнете да вежбате.

 • Со менување на позицијата на рацете можее да ги активирате бицепсите или трицепсите.
 • Правете подолги или пократки чекори за да ги таргетирате различни мускули на нозете. 
 • Со аеробните вежби ги намалувате наслагите околу стомакот и ги дефинирате стомачните мускули.

Движете се кон поздраво и посилно тело

Вежбањето со MaxiClimber ќе ви донесе неверојатни резултати со кои нема да ги загрозите зглобовите. Како тест, ги замоливме нашите купувачи да бидат дел од нашата 14-неделна програма за трансформација на телото, во која беше вклучен MaxiClimber планот за исхрана и вежбање 20 минути, најмалку 3 пати неделно. Погледнете ги резултатите кои тие ги постигнаа:

11.5 кг помалку

 • Пред

 • Потоа

10,5 кг помалку

 • Пред

 • Потоа

Согорувајте повеќе калории додека ги зајакнувате сите мускули на телото

Во споредба со лентите за трчање и со статичните велосипеди, MaxiClimber ви помага да согорите повеќе калории побрзо. За 1 час вежбање:

 • согорувате 509 калории со MaxiClimber
 • согорете 250 калории на лента за трчањеl

MAXICLIMBER

509 калории

ЛЕНТА ЗА ТРЧАЊЕ

250 калории

Брзи & Ефикасни вежби за согорување на масните наслаги

Вежбите на MaxiClimber се одлична замена за трчање, џогирање или пешачење.  Во текот на вежбањето вие ги активирате сите мускули на телото, истовремено:

 • Раце и рамена

  Менувајте ја позицијата на рацете за да ги активирате бицепсите или трицепсите.

 • Абдоменален дел

  Со аеробните вежби намалете ги масните наслаги на стомакот и дефинирајте ги стомачните мускули.

 • Нозе и заден дел

  Правете пократки и подолги чекори за да ги таргетирате мускулите на нозете.

3 подароци за успешна програма за слабеење

Со MaxiClimber, добивате и 3 дополнителни производи кои ќе ви помогнат да ослабнете и да го подобрите вашето здравје:

 • Мерач за калории и број на чекори кој почнува и застанува да брои заедно со вас
 • MaxiDiet план за исхрана & водич за вежбање
 • MaxiDiet табела во која ќе го пратите вашиот напредок

Главни карактеристики:

 1. Рачки кои не се лепат
 2. Ергономски дизајн за секој облик на телото
 3. Прилагодлива висина
 4. Мерач за калории и број на чекори
 5. Лесен и долготраен челик
 6. Компактен дизајн за едноставно складирање
 7. Можат да го користат лица до 110 кг
1
2
3
4
5
6
7
8
Технички карактеристики
Димензија 213 x 91 x 60 см.
Дополнителни карактеристики пренослива и лесна за складирање
Максимална тежина на корисник 110 кг.
Тежина 16 кг.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star