Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Delimano Nutribullet Gold - Екстрактор на хранливи состојки

Photo
Video
-26%

NutriBullet не е обичен блендер. Уникатната комбинација на моторот со моќност од 600w, сечилото за екстракција и патентираното циклонско дејство ви обезбедува пристап и до најмалите хранливи состојки во храната. Подгответе вкусно смути кое ќе го подмлади вашето тело и ќе направи да се чувствувате многу подобро. Капацитет на чашата: 0,7Л.

Delimano Nutribullet Gold - Екстрактор на хранливи состојки

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 3.690,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

NutriBullet не е обичен блендер. Уникатната комбинација на моторот со моќност од 600w, сечилото за екстракција и патентираното циклонско дејство ви обезбедува пристап и до најмалите хранливи состојки во храната. Подгответе вкусно смути кое ќе го подмлади вашето тело и ќе направи да се чувствувате многу подобро. Капацитет на чашата: 0,7Л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зошто ќе го сакате NutriBullet

 • Ја дроби и разложува храната за да ги ослободи хранливите состојки
 • Ги крши семките, ги разложува дршките и тврдата лушпа за да ги извлече нивните скриени хранливи придобивки
 • Меле, сецка и дроби
 • Ве мотивира да живеете поздраво
 • Го намалува времето кое го поминувате во кујна
 • Моќен мотор од 600 W
 • Циклонска акција и патентирани сечила за екстракција
 • Пластика која не содржи BPA
 • Без неред
 • Едноставен за чистење
 • Мал и компактен
 • Совршен за секого
 • Ви помага подобро да спиете
 • Помага при заштита од акутни болки како што е мигрената
 • Ве ослободува и намалува од симптомите на менопауза
 • Ублажува различни симптоми

За да го подобрите начинот на кој живеете, треба да го извлечете најдоброто од вашата храна. За да се чувствувате поздраво и помладо од кога и да е NutriBullet нека биде дел од вашето секојдневие.

NutriBullet екстрактор на храна: Време е да му го дадете на вашето тело она што му е потребно

Ви го претставуваме NutriBullet - првиот екстрактор на хранливи состојки во светот. Тој не е блендер, не е соковник, тој е сосема поинаков од било кој друг производ. Овој апарат е направен да ја разградува храната ослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре.

Многу од важните состојки на храната не можат да се ослободат со џвакање, преработка во соковник или во блендер. За да дојдеме до хранливите состојки во семките и кората од храната која ја јадеме, тие мора да бидат разградени до микро ниво. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира.

NutriBullet со помош на моторот од 600 W целосно ги разградува состојкитена овошјето и зеленчукот кои ги јадеме на најситни честички во форма на сок, ослободувајќи ги сите хранливи материи кои тие ги содржат.

Резултат: освежувачки пијалок кој ќе ви даде енергија и ќе го снабди вашиот организам со потребните хранливи состојки. Nutribullet целосно ги разложува замрзнатото овошје, јаткастите плодови и семките за вашето тело да може да ги апсорбира и искористи.

Отклучете ги скриените хранливи состојки од храната која ја јадете!

Многу често немаме доволно време да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната. Па така, дури и тогаш кога се храниме здраво, нашиот дигестивен систем не може доволно да ја разгради храната за да дојде до сите вистински хранливи состојки како што се витамините, минералите и фитонутриентите и да ги искористи. Најдобар начин на кој ќе бидеме сигурни дека нашето тело добива сè што му е потребно е преку екстракцијата на хранливите состојки. Nutribullet сетот од содржи сè што ви е потребно:

 • Основа со мотор од 600 W: олеснете си го патот до подобро здравје.
 • Сечило за екстракција од не'рѓосувачки челик: ги крши семките, дебелите дршки и тврдата лушпа.
 • Висока чаша 0,7 Л: вашите утра ќе бидат поедноставни.
 • Прирачник со рецепти: подмладете се со вкусните рецепти и зачинете го вашиот живот.
 • Џебен прирачник со совети за подобра исхрана

Отклучете ги скриените хранливи состојки од храната која ја јадете:

 • 1/8 шолја

  ленено семе во ХРАНЛИВ ШЕЈК

 • 60

  шолји брокула

 • 100

  парчиња интегрален леб

Резултатот е кремаст, пенлив, ревитализирачки шејк кој ќе ви ја даде дневната доза на хранливи состојки

Дали постои разлика помеѓу шејкот направен во обичен блендер и оној направен во NutriBullet? Вие го користите истото овошје и зеленчук - но со NutriBullet ќе добиете прекрасни шејкови, покремасти и попенести за разлика од тоа што ќе го добиете со обичниот блендер.

Nutribullet целосно ги дроби и меле смрзнатите овошки, јаткасти плодови и семиња за да добиете кремаст шејк, со извлекување на сите хранливи состојки кои се скриени во храната за вашето тело да може полесно да ги апсорбира.

Неверојатни придобивки за вашето здравје и убавина

NutriBullet овозможува пристапот до хранливите состојки да биде едноставен и достапен за телото да ги апсорбира на едноставен начин. Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • омега 3, протеините и антиоксидансите во семето од капините,
 • состојките кои се борат против ракот од брокулата, зелката и кељот.

Сите состојки кои не можете да ги внесувате одделно.
Сите овие состојки кои му даваат елан на Вашето тело.

Вашите деца ќе го обожаваат

Nutribullet екстракторот овозможува подготовка на здрави пијалоци кои се озобено здрави за Вашите деца.

Nutribullet исто така е одлично решение за деца кои не сакаат баш да јадат зеленчук. Така што тие нема ни да забележат и ќе уживаат во овие вкусни оброци.

Создадете им здрави навики уште во рана возраст на Вашите деца.

Наздравје - со чаша полна здравје!

Дополнителни информации

Подобрете го вашето здравје!

Nutribullet Gold е многу повеќе од блендер или соковник. Неговите моќни сечила и циклонската активност овозможува екстракција на сите хранливи состојки од овошјето, зеленчукот и јатките, разградувајќи ги на делови кои најлесно се апсорбираат во организмот. Како резултат на ова, вашето тело ќе ги добие сите важни витамини и минерали и вие веднаш ќе почнете да ги чувствувате неверојатните ефекти од вистинската, непроцесирани храна врз вашето здравје. Чувствувајте се полни со енергија, подобрете го метаболизмот и грижете се за вашето здравје! 

Nutribullet - екстрактор на хранливи состојки

Екстракцијата на хранливи состојки е тоа што го одвојува Nutribullet од останатите производи. Благодарение на циклонското дејство, специјалните сечила и моќниот 600-ватен мотор, NutriBullet ги претвора зеленчукот, овошјето, јатките, семињата во супер - храна за вашето тело.   

Со Nutribullet можете да подготвувате здрави и вкусни пијалоци во само 3 чекори:

 • 1

  Ставете ги сите состојки во чашата

 • 1

  Завртете ја

 • 1

  Печете палачинки со Utile апаратот за палачинки од Делимано

Направете палачинки какви што ќе си замислите

Со Nutribullet Gold, можете да подготвите тесто за палачинки со идеална густина и полнење со помалку шеќер и маснотии.

Подгответе здраво палачинки со Nutrbullet. Додадете зеленчук во тестото и направете го поздраво и разнобојно. Подгответе палачинки без млеко, глутен или јајца. Вметнете чиа семе, какао, овесни снегулки или јатки, за поубав вкус. Nutribullet gold и Delimano utile апаратот за палачинки се одлична комбинација која ќе ви овозможи да се храните здраво, да го ослободите телото од токсини и шеќер, и да консумирате против-воспалителни состојки на здрав и вкусен начин. 

Розево со цвекло

Зелено со спанаќ

Nutribullet е многу повеќе од обичен блендер или соковник. Со него можете да подготвите и:

Смуди

Макало

Сос

Крем

Сорбе

Тесто за палачинки

Бебешка храна

Ладни супи

Џусеви

Мелени јатки

Коктели

и многу повеќе ...

 • Смуди

 • Сосеви

 • Крем

 • Сорбе

 • Тесто за палачинки

 • Бебешка храна

 • Ладни супи

 • Џусеви

 • Мелени јатки

 • Коктели

 • и многу повеќе ...

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star