Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Nutribullet 3-делен Екстрактор на хранливи состојки

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-40%

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со хранливи состојки! Прави екстракција на хранливите состојки кои се наоѓаат во сировото овошје и зеленчук. Тој ги разложува семките, ги крши дршките и ја дроби тврдата лушпа за да добие пристап до сите хранливи состојки.

Delimano Nutribullet 3-делен Екстрактор на хранливи состојки

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Добијте ги сите хранливи состојки од вашата храна и ефективно нахранете го вашето тело со хранливи состојки! Прави екстракција на хранливите состојки кои се наоѓаат во сировото овошје и зеленчук. Тој ги разложува семките, ги крши дршките и ја дроби тврдата лушпа за да добие пристап до сите хранливи состојки.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Отклучете ги скриените хранливи материи во храната која ја конзумирате!

Дали густиот дневен распоред ви дозволува да ја внесувате потребната дневна количина на овошје и зеленчук? Дали сте постојано уморни и понекогаш ви се чини дека не можете да се справите со сѐ што ви се случува?

Во нашето секојдневние, често не одвојуваме време за да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната што ја јадеме. Па, други и да се храниме здраво, на нашиот дигестивен систем му е тешко да пристапи до сите витамини, минерали и фотонутриенти кои се наоѓаат во храната која ја јадеме. Најсигурниот начин да му ги обезбедиме на телото потребната хранливост е преку екстракција на хранливи состојки. Nutribullet 600 3-делниот сет ги има неопходни работи:

 • моќна база: со шејк до подобро здравје
 • сечило за екстракција од нерѓосувачки челик: разложете ги тврдите семки, дебели гранчиња и лушпи
 • голема висока чаша: за поедноставна утринска рутина
 • упатство за употреба и книга со рецепти: подмладете се со вкусни рецепти кои ќе го зачинат вашиот живот
 • џебен нутриционис: следете го купувањето на органски продукти

1/8 шолја

ленено семе во ХРАНЛИВ ШЕЈК

или

60

шолји брокула

или

100

парчиња интегрален леб

Екстракција на хранливи состојки - врвна технологија за да го извлечете најдоброто од храната

Дали знаевте дека немаме пристап до сите хранливи состојки во храната бидејќи нашето тело не е способно да ги добие со нормално џвакање? Ние имаме добри вести за вас - кога овошјето, зеленчукот, семињата и јатките се разложуваат до најлесно сварливата форма, тогаш дигестивниот систем многу лесно може да ги апсорбира сите хранливи состојки кои ги содржат.

За среќа, сега можете да го нарачате NutriBullet кој ќе го направи тоа за вас!

NutriBullet Екстрактор на Хранливи Состојки: Време е да му го дадете на вашиот организам она што му е потребно

Ви го претставуваме новиот NutriBullet - Екстраторот на хранливи состојки. NutriBullet не е само обичен блендер; не е соковник. Тој е најново откритие во нутритивната технологија кое може да ви го смени животот. NutriBullet има моќ да ги отклучи скриените хранливи состојки кои се наоѓаат во храната која ја консумираме.

Многу од важните состојки кои се наоѓаат во храната не може да ги добиеме преку цедење, блендирање или пак џвакање. За да ги добиеме хранливите состојки, фитонутриентите кои се наоѓаат во семињата, лушпата и дршките од храната која ја јадеме, тие треба да се целосно разложени - и кога целосно ќе се разложат тогаш ние внесуваме значително поголем број на хранливи состојки од храната која јадеме. Со NutriBullet можете да си подготвите шејк кој ќе изобилува со хранливи состојки кои се лесно сварливи.

Како? NutriBullet користи моќен мотор од 600 W за да извлече, здроби, сомеле, скрши и исцеди сè што храната може да понуди.

Резултатот е кремаст, пенлив, ревитализирачки шејк кој ќе ви ја даде дневната доза на хранливи состојки

Дали постои разлика помеѓу шејкот направен во обичен блендер и оној направен во NutriBullet? Вие го користите истото овошје и зеленчук - но со NutriBullet ќе добиете прекрасни шејкови, покремасти попенести за разлика од тоа што ќе го добиете со обичниот блендер.

Nutribullet целосно ги дроби и меле смрзнатите овошки, јаткасти плодови и семиња за да добиете кремаст шејк, со извлекување на сите хранливи состојки кои се скриени во храната за вашето тело да може полесно да ги апсорбира.

Неверојатни придобивки за вашето здравје и убавина

NutriBullet овозможува пристапот до хранливите состојки да биде едноставен и достапен за телото да ги апсорбира на едноставен начин. Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • омега 3, протеините и антиоксидансите  во семето од капините, и
 • состојките кои се борат против ракот внатре во брокулата, зелката и кељот.

Зошто ќе го сакате NutriBullet

 • Ја дроби и разложува храната за да ги ослободи хранливите состојки
 • Ги крши семките, ги разложува дршките и тврдата лушпа за да ги извлече нивните скриени хранливи придобивки
 • Меле, сецка и дроби
 • Ве мотивира да живеете поздраво
 • Го намалува времето кое го поминувате во кујна
 • Моќен мотор од 600 W
 • Циклоснска акција и патентирани сечила за екстракција
 • Пластика која не содржи BPA
 • Без неред
 • Едноставен за чистење
 • Мал и компактен
 • Совршен за секого
 • Ви помага подобро да спиете
 • Помага при заштита од акутни болки како што е мигренaта
 • Ве ослободува и намалува од симптомите на менопауза
 • Ублажува различни симптоми

За да го подбрите начинот на кој живеете, треба да го извлечете најдоброто од вашата храна. За да се чувствувате поздраво и помладо од кога и да е NutriBullet нека биде дел од вашето секојдневие.

Изјави:

 •  Нема сомнеж дека можете да го намалите холстеролот, крвниот притисок, шеќерот во крвта па дури и да ги намалите симтомите од другите состојки само со тоа што го јадете. 

  Dr. Michale Moreno

 •  Антидепресивите, апчињата за спиење и лековите за крвен притисок помагаат на почеток, но, на долг рок не се од помош. Затоа, поедна недела пиење шејкови од Nutribullet, забележав неверојатни промени. Сега спијам дури 8 часа. 

  Jerome Glassman

 •  Брановите топлина започнаа кога имав 35 години и со тек на годините се влошуваат, дури, некогаш во текот на ноќта се чувствував како во микробранова.Но, по една недела користење на Nutribullet, веќе спијам подобро. Немам бранови на топлина. Пресреќна сум што го променив здравјето и како се чувствувам. Тоа е комбинацијата од овошје, зеленчук и сите витамини заедно. Функционира! 

  Kim Pontius

 •  Поголем дел од мојот живот имам мигрени, дури некогаш е премногу болно да ги држам очите отворени. Единственото олеснување за мене беше да се затворам во темна соба, да легнам на креветот со очите затворени. Еднаш неделно страдав од мигрени. Откога почнав да пијам шејкови, не сум имала ниту една главоболка, ниту една мигрена. Овие шејкови се поразлични поради тоа што ги екстрактираат хранливити состојки од овошјето, зеленчукот ијатките. Мислам дека секој заслужува да се чувствува добро. Јас не сум се чувствувала волку добро сиот мој живот 

  Rachel Wilcox

 •  Сѐ што барам од вас е да пиете по еден шејк на ден, подготвен во Nutribulett. Тоа ќе го промени вашиот живот. 

  David Wolfe

 •  Промените кои ги видов во себе и во моето семејство се неверојатни.

  Kim Pontius

Дополнителни информации

Како функционира

Тајната е откриена: 600 ватен мотор, сечило за екстракција и патентирана циклонска акција

Кога храната се процесира, важна е моќноста и врвната технологија.Токму поради тоа Nutribullet има уникатна комбинација од 3 карактеристики кои ја сочинуваат ексклузивната технологија за екстракција која може да ја претвори храната во супер храна:

Оваа технологија ги разложува и екстрактира хранливите состојките од дршките, семките и лушпите.

Со NutriBullet, можете да правите екстракција и да мелите. Погледнете колку е лесно!

Екстракција

Сечилото за екстракција ги разложува и екстрактира хранливите состојки од дршките, семките и лушите.

  1. Наполнете ги состојките во чашата.
  1. Навртете го сечилото.
  1. Ставете ја чашата на основата сомотор. Притиснете и свртете за да заклучите
  1. Можете да гледате како се одвива процесот на екстракција. Следете ја густината на шејкот. Вашиот хранлив шејк е подготвен кога ќе биде кремаст и мазен!

Техника со протресување:

Понекогаш, ако ја преполниште чашата или не ставите доволно вода, резултатите можат да ја зголемат густината на шејкот. Ова, го отежнува патот на состојките до сечилото. Ако ви се случи ова, пробајте ја техниката со протресување.

 1. Извадете ја чашата од основата.
 2. Протресете со раце исто како шејкер за коктели. Вратете ја чашата назад на основата.

Техника со потчукнување:

За најтврдоглавите состојки кои се лепат на ѕидот на чашата, користете ја техниката со потчукнување.

 1. Извадете ја чашата од основата и нежно чукнете ја од кујнската површина.
 2. Вратете ја чашата назад на основата и завршете со процесирањето.

Едноставно одржување

Друга одлична работа кај NutriBullet е што е навистина лесен за одржување. Одвртете го сечилото, наполнете ја чашата со млака вода и малку детергент и измешајте, на рака или на основата. Исто така, може да се мијат во машина за садови.

NutriBullet е наменет за:

 • сите кои сакаат да живеат подобар и поздрав живот
 • вегетаријанци и вегани
 • семејства со деца кои не сакаат зеленчук во чинијата
 • активни лица
 • луѓе кои не се хранат здраво и имаат нездрави навики за јадење
 • луѓе со висок холестерол
 • луѓе кои закрепнуваат од различни болести и имаат потреба од хранлива исхрана

Технички информации

Технички информации за NutriBullet:

 • AC 220
 • 40V,0/60Hz
 • 20.000 вртежи во минута
 • дијаметар на основата: 13,5 см
 • висина на основата без чаша: 20 см
 • висина на високата чаша: 17 см
 • дијаметар на чашата (отворениот дел): 10,5 см
 • 600-ватен мотор

Што добивате?

3-делниот сет содржи:

 • 1 x моќна основа со мотор
 • 1 x висока чаша (0,7л)
 • 1 x (двојно) сечило за екстракција
 • 1 x NutriBullet Упатство за употреба и Книга со рецепти
 • 1 x NutriBullet Џебен нутриционис

Деталите погледнете ги тука:

 • Сечило за екстракција

  Уникатниот дизајн на целосно новото сечило за екстракција, во комбинација со циклонската акција, генерира моќност која ги разложува семките, дебелите дршки и лушпите со цел да се добијат сите хранливи вредности скриени внатре. Сечилото е направено од нерѓосувачки челик и никогаш нема да му биде потребно острење.

 • Моќна основа

  Основата е срцето на NutriBullet. Само вклучете го NutriBullet во струја, ставете ја чашата на основата и притиснете. Нема копчиња или комплицирани упатства за читење. Нема поедноставно од ова!

 • Висока чаша

  Високата чаша е главната чаша која се користи за екстракција и создавање на здрави вкусни хранливи шејкови!

 • Упатство за употеба и Книга со рецепти

  Упатството за употреба и Книгата со рецепти се полни со вкусни и здрави рецепти кои ќе ве подмладат и ќе направат да се чувствувате подобро.

 • Џебен нутриционис

  „Магијата“ позади NutriBullet започнува со прирачникот кој ќе ве научи:

  • која храна треба да биде органска
  • како да изберете правилно неделно мени
  • како да ги изберете најсвежите продукти
  • точно колку продукти треба да купите
  • здравствените придобивки поврзани со храната која ќе ја изберете
Технички карактеристики
Тежина 2.7 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.