Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Delimano Nutribullet Rx - Екстрактор на хранливи состојки

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Nutribullet RX има мотор со моќност од 1700W или 2,3 коњски сили, што го прави најмоќен Nutribullet до сега. Тој ги разградува сите хранливи состојки и ви ги нуди сите витамини и минерали потребни на вашето тело.  Со него можете да подготвите превкусни смути, како и здрави хранливи супи! Капацитет на чашите: 0,9Л и 1,3Л.

Delimano Nutribullet Rx - Екстрактор на хранливи состојки
12.990,00 ден.
Цена на рати: 12 x 1082.5 ден
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Nutribullet RX има мотор со моќност од 1700W или 2,3 коњски сили, што го прави најмоќен Nutribullet до сега. Тој ги разградува сите хранливи состојки и ви ги нуди сите витамини и минерали потребни на вашето тело.  Со него можете да подготвите превкусни смути, како и здрави хранливи супи! Капацитет на чашите: 0,9Л и 1,3Л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Секојдневно внесувајте Хранливи Состојки во вашиот живот

Како и претходните модели на  Nutribullet,  Nutribullet Rx ја користи неверојатната технологија на екстракција за да го претвори овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, семињата и мешункастиот зеленчук во здрави пијалаци кои ќе бидат секојдневно вклучени во исхраната на вас и вашето семејство.

 • Ги претвара овошјето и зеленчукот во вкусни хранливи пијалаци.
 • Блендира кора, семиња и дршки и ги претвара во совршен кремаст пијалак.
 • Без крупни и непријатни парчиња или пулпа и други состојки.
 • Загарантирана количина на витамини и минерали кои ќе ви помогнат да го започнете денот со енергија.

Вашиот Хранлив Шејк во Подобра Верзија: RX

Со неверојатна моќ од  2.3 коњски сили (1700W), NutriBullet Rx е најмоќниот  NutriBullet до сега. Неговите специјални додатоци ќе ви овозможат да ги искористите сите можности и да направите нова и подобра верзија на вашите хранливи шејкови.

 • Сечило за екстракција: моќното сечило одговара на сите садови на NutriBullet Rx и прави екстракација на целите овошја и зеленчуци и ги претвара во течност без да ги отстрани влакната или другите хранливи состојки.
 • Сад со дводелен капак: овој сад има  капак со отвор кој овозможува топлината и притисокот да излегуваат додека се прави супата, а со отворот за сервирање лесно ќе може да ја послужите истата.
 • 1.3л. Голема чаша: совршена за подготовка на екстра големи или повеќе хранливи шејкови.
 • 0.9л. Ниска чаша: соодветна големина за подоготовка на појадоци.
 • Капак за задржување на свежината: свртете го на која било од чашите за вашиот хранлив шејл да биде свеж при транспорт или едноставно да го складирате.
 • Обрач: може да го ставите на секој сад за лесно сервирање на шејковите.

Револуционерна Основа без Користење на раце

Основата со моќност од  2.3 коњска сила ги прави најкремастите, највкусните и најхранливите шејкови на база на овошје или пак зеленчук. Работете со револуционерната паметна технологија без раце, основата автоматски започнува да работи и прави екстрација за онолку време колку што е потребно за да се направи хранливиот шејк, со цел да се задржат сите хранливи состојки.

Топли хранливи супи и пијалаци

И со само едно притискање на копчето, високата основа ја активира опцијата за правење супа. Тоа е циклус од 7 минути за загревање до 70°С, со кој се создаваат свежи, топли супи и напитоци со хранливи состојки.

Однапред програмирани вртежи за прецизност

NutriBullet Rx нема on/off копче, нема приклучоци, ниту прилагодувања на брзината и нема подесување на време. Тој е однапред програмиран за да се вклучи на точните вртежи и да запре точно во вистинското време и во точниот интервал.

Целосно нова опција за загревање за одлични семејни оброци

Дополнително RX има нова функција за загревање за подготовка на нови вкусни, топли супи со хранливи состојки и сосеви кои целото семејство ќе ги обожава.

Инвестирајте во новиот здрав начин на живот уште денес!

Технички карактеристики
Димензија 40 x 40 x 35,5 cm
Дополнителни карактеристики 0,75 л. чашка; 1,25 л. чашка; прстен за чашката; додаток за затварање

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.