Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Robust Astra Елиптичен велосипед

Photo
Video

Обезбедува елиптични движења кои го намалуваат стресот на мускулите и последиците од друг вид на вежби. Robust Crosstrainer Astra има тркало од 5 килограми со 8 нивоа на отпор, магнетен систем за кочење, фиксни рачки со вграден сензор за пулс, LCD монитор, работи тивко и има големи нелизгачки педали. Максималната тежина на корисникот е 100 кг.

Robust Astra Елиптичен велосипед
22.990,00 ден.
Цена на рати: 12 x 1915.84 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Обезбедува елиптични движења кои го намалуваат стресот на мускулите и последиците од друг вид на вежби. Robust Crosstrainer Astra има тркало од 5 килограми со 8 нивоа на отпор, магнетен систем за кочење, фиксни рачки со вграден сензор за пулс, LCD монитор, работи тивко и има големи нелизгачки педали. Максималната тежина на корисникот е 100 кг.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Robust Crosstrainer Astra е дизајниран за да ви обезбеди кардиоваскуларно вежбање за сите членови на семејството, без разлика на нивото на подготвеност.  Користете го Crosstrainer за ефикасно вежбање, рехабилитирање и кардио вежби за зајакнување и тренирање на мускулите. 

Crosstrainer - Елиптичниот велосипед е дизајниран за да го намали стресот на зглобовите што е најчесто последица на трчање, возење собни велосипеди или користење сл. опрема.  Ова го прави да биде соодветна справа за вежбање за сите возрасти и фитнес нивоа.  Robust Crosstrainer Astra е лесен за користење бидејќи бара минимално дивжење. 

 • со вежбањето на оваа справа вклучувате голем дел од мускулните групи, а со тоа и ги зајакнувате
 • прилагодливите рачки се дизајнирани за да ги движите вашете раце, па така, ќе ги зајакнете мускулите на горниот дел од телото и на рацете. 
 • зајакнување на мускулите без напор на зглобовите и можни повреди
 • обезбедува ефиксен метод за кардиоваскуларни вежби, забрзување на метаболизмот, зајакнување мускули, согороување калории и подобрување на физичкото и менталното благосостојба. 

Компактна за да се вклопи во секој модерн дом...

Дозволете Robust Crosstrainer - Елиптичениот велосипед да се прилагоди според вас - вашето време, вашето тело, нивото на фитнес подготвеност, вашиот распоред. 

 • Следете го вашиот напредок на LCD мониторот. Рачниот пулс го следи вашето време, брзина, растојание, потрошени калории, вртежи во минута и др,. 
 • Ги заштитува вашите стапала од лизгање или повреда со големите нелизгачки педали. 
 • Тивка работа - нема да им сметате на остантите и ќе можете да уживате во омилената ТВ програма додека вежбате. 
 • Одличен, модерен дизајн кој се вклопува во секој модерен дом. 

Не ја потценувајте моќта на Елиптичниот велосипед да ви помогне да ја постигнете вашата посакувана цел. Со редовна употреба, оваа справа ќе го подобри вашето здравје, тежина, ќе ви помогне да ги победите болестите, да ја подобрите самопочитта и вашата благосостојба. 

 

 • големи, нелизгачки педали
 • LCD компјутер кој е лесен за употреба и има неколку функции
 • сензори кои го мерат вашиот пулс
 • стилски, модерен дизајн 
 • тивок
Технички карактеристики
Димензија 125 x 60 x 159 см
Дополнителни карактеристики Вграден рачен пулс, прилагодливи ленти на големите педали со нелизгачка површина, нечуен систем, прилагодлива висина
Максимална тежина на корисник 110 кг
Опсег на брзина 0.00~99.99km
Отпор 8 нивоа
Систем на кршење магнетски
Тежина 38 kg
Тркала за транспорт Да
Тркало 5 кг
Фунцкии на екран брзина, време, калории, одометар, пулс, растојание

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star