Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Robust Pro Лента за трчање

Photo
Video

Robust Treadmill Pro има голема површина за трчање од 120 x 40см, со амортизери, програми кои можат мануелно да се подесат и 8 претходно подесени, мерач на пулс вграден во рачките и LCD дисплеј на кој се прикажуваат времето, растојанието, брзината и пулс. Максимална тежина на корисникот е 100 кг.

Robust Pro Лента за трчање
42.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Stock: 1
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Robust Treadmill Pro има голема површина за трчање од 120 x 40см, со амортизери, програми кои можат мануелно да се подесат и 8 претходно подесени, мерач на пулс вграден во рачките и LCD дисплеј на кој се прикажуваат времето, растојанието, брзината и пулс. Максимална тежина на корисникот е 100 кг.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Голема површина за трчање која ви ја нуди можноста за вежбање со леснотија, безбедност, стабилност и самодоверба. Благодарение на амортизерите, вие ќе бидете заштитени од повреда на вашите зглобови. Одличен е за тонирање на мускулите и подобрување на цеолкупното кардиоваскуларно здравје. 

Веднаш ќе ви се допадне удобноста која ќе ви ја понуди Robust Treadmill Pro. Дизајниран за да се вклопи во секој дом, со удобна лента која ви нуди голема површина за трчање, со цел да се избегне сопнување, лизгање и повреда. Користете ја оваа одлична справа за секојдневно вежбање кое ќе го стимулира целокупното здравје и благосостојба. 

 • Што се однесува на кардиоваскуларните вежби, има малку работи кои можат да дадат слични резултати како трчањето. Инвестирајте во добра лента за трчање, таа ќе ви помогне да започнете редовни програми за трчање, кои нема да бидат зависни од тоа какво е времето или од тоа дали сте расположени да ја извадите опремата за трчање од плакарот. 
 • Трчањето е супер за физичката и психичката благосостојба: ќе го подобрите здравјето на срцето, ќе се чувате од болести, висок притисок, срцев удар, депресија, анксиозност и ниска самодоверба. 
 • Одлична е за тонирање на мускулите на долниот дел од телото - движете ги вашите раце додека трчате за да го стимулирате тонирањето и на мускулите од горниот дел на телото. 

Robust Treadmill Pro е специјално дизајнирана за да ја балансира компактната димензија со иновација и функционалност, истовремено нудејќи ви производ кој досега беше ограничен само за употреба во теретаните. 

Искористете ги сите поволности на голема лента за трчање во компактна верзија, во удобноста на вашиот дом. 

 • Уживајте во лесниот пристап до програмите до кои се пристапува преку рачките. 
 • Следете го вашиот напредок преку LCD екранот кој прикажува време, растојаните, брзина, калории и пулс:
 • Спортувајте безбедно на големата површина за трчање. 
 • Се преклопува и со тоа не зафаќа премногу простор.

Користете ги сите поволности на лентата за трчање во удобноста на вашиот дом. Планирајте го вашето вежбање, заштедете време и пари. Следете го вашиот напредок и постепено зголемувајте го отпорот при трчање. 

 • Тркала за лесен транспорт
 • Површина за трчање со амортизери
 • Просторна површина за трчање
 • Преклоплива за заштедување простор
Технички карактеристики
Димензија 150 x 68 x 125 см., површина за трчање: 41 x 122 см.
Дополнителни карактеристики Систем за апсорбција на шок
Максимална тежина на корисник 100 кг
Моќност 1120 W
Опсег на брзина 1-12 km/h
Опсег на косина 3 нивоа (рачно)
Програма за вежбање 13
Тежина 50 кг
Фунцкии на екран брзина, време, калории, пулс, растојание

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star