Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ран пристап до Black Friday понудите!

Ран пристап до Black Friday понудите! - Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

-80%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Schildkröt Фитнес тегови за раце и нозе

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-70%

Сетот вклучува 2 меки тегови за раце/нозе со најлон и неопрен, наполнети со гранули од метал и песок. Обложени со најлон/ликра и имаат Велкро лепенка за да одговараат на сите корисници. Достапни се 3 тежини: 2 х 0.5 кг (зелени), 2 x 1 кг (сиви) and 2 x 2 кг (црни). Идеални се за аеробик тренинзи, гимнастика, пешачење и др. тренинзи. Има вклучено и практична торбичка за носење.

Schildkröt Фитнес тегови за раце и нозе

Редовна цена: 990,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сетот вклучува 2 меки тегови за раце/нозе со најлон и неопрен, наполнети со гранули од метал и песок. Обложени со најлон/ликра и имаат Велкро лепенка за да одговараат на сите корисници. Достапни се 3 тежини: 2 х 0.5 кг (зелени), 2 x 1 кг (сиви) and 2 x 2 кг (црни). Идеални се за аеробик тренинзи, гимнастика, пешачење и др. тренинзи. Има вклучено и практична торбичка за носење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Додавањето на мала тежина на вашите раце или нозе додека вежбате може да ги промени вашите резултати и да добиете тонирани мускули. 

Schildkröt Фитнес теговите за раце и нозе се практично дизајнирани за да одговараат на сите корисници, тие ќе ви помогнат да согорите повеќе калории или дури можете да ги носите додека ги извршувате секојдневните обврски. 

Без разлика дали ви требаат тегови за да ги користите дома, во теретана или за вежбање надвор, Schildkröt Фитнес теговите се дизанирани да се вклопат во вашата рутина без да ви пречат. 

 • Сет од тегови на вашите раце или нозе ќе ви помогнат да ги дефинирате мускулите на долниот и горниот дел од телото и го зголемите интензитетот на вашите вежби.
 • Зголемениот отпор ќе ја подобри вашата издржливост и кондиција, што ќе ви овозможи да ги зајакнете мускулите и побрзо да согорувате калории
 • Тренинзите за зајакнување се важен дел од балансираниот тренинг. Овие тегови се многу лесни за употреба, едноставно ставете ги и тренирајте ги нозете, рацете и/или мускулите на грбот
 • Носењето на Schildkröt Фитнес теговите нема да ви пречи при движењето, па затоа, можете да ги користите додека ги извршувате секојдневните обврски
 • Идеални се за аеробик тренинзи, гимнастика, пешачење и др. тренинзи
 • Достапни се во различни тежини (0.5 кг, 1 кг и 2 кг ) со цел да одговараат на повеќето корисници кои сакаат да постигнат понапредни нивоа. 

Schildkröt Фитнес теговите за раце/нозе се идеални да ги носите додека ги извршувате секојдневните обврски, додека вежбате на отворено или додека патувате. 

Дизајнирани се за да пружат удобност, безбедност и практичност, сетот тегови одговараат на повеќето корисници и дизајнирани се со врвни материјали.

 • Направени се од мек, материјал од неопрен и удобно лежи на вашата кожа. 
 • Теговите се наполнети со гранули од метал и песок.
 • Велкро лепенка која ја прилагодува ширината на појасот. 
 • Спакувани се во практична торбичка. 
 • Сетот доаѓа во 3 различни бои : 2 x 0.5 кг (зелени)2 x 1 кг (сиви) and 2 x 2 кг (црни).
 • Идеални за аеробик тренинзи, гимнастика, пешачење и др. тренинзи.
 • Редовната употреба ќе ви ги тонира мускулите на нозете, рацете, грбот и/или градите. 
 • Мек материјал од неопрен со Велктро лепенка за прилагодување на ширината. 
 • Спакувани во практична торбичка.
 • Достапни во 3 тежини: 2 x 0.5 кг (зелени), 2 x 1 кг (сиви) and 2 x 2 кг (црни).
Технички карактеристики
Достапни бои зелена, сива, црна
Материјал најлон, неопрен, песок
Тежина 1,1 кг

Рецензии од купувачи 1 рецензии

4

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

pajton1

www.topshop.com.mk

r
Dali gi imate vo vasiot prodazen salon vo TC Ramstor?

So pocit
Zlatko Miskovski

1 производ(и)

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома