Нема производи во вашата кошничка.

Совети од експерт

1-10 of 22

 • Од кауч на тркачка патека. Ти можеш!

  Од кауч на тркачка патека. Ти можеш!

  Зошто треба да почнете со трчање? Затоа што наеднаш прескокнувате многу пречки и сте поблиску до вашата цел!
  Прочитајте повеќе 
 • Вежби за истегнување

  Вежби за истегнување

  На овој начин ќе ги истегнете мускулите и ќе ја зголемите флексибилноста на долниот дел од грбот. Застанете со стапалата раздвоени во ширина на колковите. Наведнете се надолу и допрете го подот...
  Прочитајте повеќе 
 • Како да го определам срцевиот пулс?

  Како да го определам срцевиот пулс?

  Прво што треба да знаете е колкав е вашиот пулс додека одмарате (најдобро е да го измерите наутро пред да станете) и да го запишете. Најлесен начин да го определите срцевиот пулс е секако со апарат.
  Прочитајте повеќе 
 • Техники на трчање

  Техники на трчање

  Подигнување на нозете во висина на задникот: Ставете ги рацете на задникот, затегнете ги стомачните мускули, гледајте нанапред, држете ја главата исправена нагоре и исправете се. Обидете се да го допирате задникот со петите.
  Прочитајте повеќе 
 • Азбука на трчањето

  Азбука на трчањето

  Правилната техника на трчање е многу важна за крајната изведба и за заштита од повреди. Со овие 4 вежби ќе ја подобрите техника на трчање. Секоја од нив правете ја на растојание од 50 до 100 метри, 2 до 3 пати.
  Прочитајте повеќе 
 • 8 подмладувачки ефекти од сауната

  8 подмладувачки ефекти од сауната

  Сауната се користи со векови во одредени делови од светот и сега милиони луѓе од целиот свет редовно уживаат во овие специјални жешки соби. Дали некогаш сте се запрашале зошто го прават тоа? Можеби ќе ги разберете подобро ако слушнете за овие 8 подмладувачки ефекти кои се резултат од одењето во сауна.

  Прочитајте повеќе 
 • 5 причини поради кои треба да вежбате

  5 причини поради кои треба да вежбате

  Тешко е да се придржувате до редовното вежбање и да останете во добра форма нели? Секако дека да, тоа најчесто се случува поради најразлични изговори кои успевате да ги измислите кога не ви се вежба. За да се вратите во форма, ние ги истраживме 5те најголеми изговори и откривме 5 добри причини кои ќе почнете да вежбате.

  Прочитајте повеќе 
 • Лесни утрински вежби, пред поаѓање на работа

  Лесни утрински вежби, пред поаѓање на работа

  Ако чувате дома, маче или куче, забележете што прави наутро – откако ќе се разбуди, добро се истегнува. Тоа се ритуали наметнати од природата! Ако и вие сте решиле да почнете со вежбање, за почеток, тоа нека бидат поедноставни вежби.

  Прочитајте повеќе 
 • Вежби за зацврстувањето на телото и повеќе енергија

  Вежби за зацврстувањето на телото и повеќе енергија

  Луѓето кои немаат афинитет кон напорно вежбање сепак треба да имаат физичка активност во својот живот за да си обезбедат здравје. Овие неколку едноставни вежби ќе го зацврстат телото и ќе Ви го зголемат нивото на енергија.

  Прочитајте повеќе 
 • До послаби колкови во 5 чекори

  До послаби колкови во 5 чекори

  Сакате ли да ги зацврстите задникот и нозете? Доволни ќе ви бидат три серии од секоја од следниве вежби, три пати неделно, за да можете да го добиете изгледот што отсекогаш сте го посакувале...

  Прочитајте повеќе 

1-10 of 22