Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Бесплатна достава на сите нарачки!

Бесплатна достава на сите нарачки! - Купувајте безбедно од дома.

Купувајте безбедно од дома.

 
 
[banner_timer]
 

Top Shop Copper X Еластичен стегач за грб

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Стегачот за затегнување ги ослободува вкочанетите и здрвени мускули, ги ублажува воспаленијата, ја подобрува циркулацијата и ги закрепнува мускулите. Лесна, нелизгачка и проветрена ткаенина за поголема удобност. Ја спречува појавата на непријатни миризби.

Top Shop Copper X Еластичен стегач за грб
1.790,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Стегачот за затегнување ги ослободува вкочанетите и здрвени мускули, ги ублажува воспаленијата, ја подобрува циркулацијата и ги закрепнува мускулите. Лесна, нелизгачка и проветрена ткаенина за поголема удобност. Ја спречува појавата на непријатни миризби.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Збогувајте се со болките во грбот засекогаш

Дали имате болки во грбот? Дали ви е тешко да стоите цел ден на нозе или да направите склекови додека вежбате? Дали имате проблеми и болката во грбот не исчезнува?

Ако сакате ефективно ослободување и опуштање на здрвените и болни мускули и сакате нешто што ќе ви даде поддршка и ќе ве заштити од повреди, тогаш вашата потрага може да заврши!

Copper X - се револуционерни еластични стегачи за компресија и се специјално дизајнирани за лица кои имаат:

 • Здрвени и вкочанети мускули
 • Болки во зглобовите
 • Постојани болки кои не исчезнуваат во текот на денот

Одличен за спортисти и оние кое рекреативно вежбаат

Овие стегачи се доволно цврсти за да им помогнат и на професионалните спортисти, Copper X е иделен за сите кои имаат болки во грбот или пак сакаат поддршка додека вршат најразлични активности како што се кревање тегови или едноставна работа низ домот.

Вкрстена технологија за подобра компресија

Тајната на Copper X е во вкрстената технологија која ќе ви даде одлична поддршка и компресија, а вие истовремено ќе можете слободно да се движите. Вкрстената технологија значи подобра компресија - а тоа дава поголема стабилност и подобри резултати.

Ја поттикнува циркулацијата, ги ублажува воспаенијата и ви помага полесно да закренете

Copper X - еластчниот стегач за компресија ја поттикнува циркулацијата, а тоа ќе ви помогне да го ублажите воспалението и да закрепнете побрзо. Истовремено ќе ги ослободите напнатите и вкочанети мускули и зглобови.

Анти-бактериски карактеристики кои ќе ја спречат појават на непријатни миризби

Copper X еластичниот стегач со бакар во ткаенината помага да се контролира и намали појавата на непријатни миризби, а истовремено ја собира влагата за да го намали потењето. Најдобро од сѐ е тоа што низ меката и лесна ткаенина циркулира воздух па така во текот на целиот ден ќе ви биде пријатно.

Удобен и дискретен, не се забележува под облеката

Мека и лесна ткаенина која е толку удобна што вие ќе може и да спиете со овој појас, бидејќи дополнително има одлична проветреност и ќе се чувствувате пријатно. Тој не се лизга, па затоа ќе ви биде удобно и никој нема да забележи дека го носите.

Терапија со компресија за побрзо и поефективно закрепнување

Терапијата со компресија е третман за третирање на мускулите и меките ткива, кој секој може да си го дозволи. Терапијата со компресија најчесто се препорачува за третирање на проширени вени, згрутчување на крвта, тромбоза и низок крвен притисок. Повеќе истражувања покажуваат дека спортистите можат да трчаат подолго со помалку болки и побрз процес на закрепнување доколку носат облека за компресија.

Ткаенина споена со природните карактеристики на бакарот

Бакарот има многу здравствени придобивки и не ја иритира чувствителната кожа. Copper X - еластичниот стегач ги спојува здравствените придобивки од терапијата со компресија со карактеристиките на бакарот и ја зголемува заштитата од бактерии, непријатни миризби и го спречува уништувањето на производот.

Им помага на луѓето кои страдаат од :

 • Болки , вкочанети мускули
 • Болки во зглобовите
 • Боцкања кои ги чувствувате

Производот е одличен за:

 • За рекреативни и професионални спортисти
 • сите кои страдаат од болки во грбот,
 • За оние кои цел ден стојат на нозе
 • За лица кои постојано подигнуваат тешки предмети – како градинарство, реновирање на апартмани итн.
Технички карактеристики
Достапни големини S - XL
Материјал еластин, полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star