Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Top Shop Copper X Еластичен стегач за рака

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-85%

Револуционерниот стегач за затегнување на раката нуди подобра компресија за побрзи и поефективни резултати при третирање на повреди, ја поттикнува циркулацијата на крвта, ги намалува болките и ги опушта вкочанетите мускули.  Лесна, мека, нелизгачка и проветрена ткаенина за поголема удобност. Ја спречува појавата на непријатни миризби.

Top Shop Copper X Еластичен стегач за рака

Редовна цена: 790,00 ден.


Специјална цена: 119,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Револуционерниот стегач за затегнување на раката нуди подобра компресија за побрзи и поефективни резултати при третирање на повреди, ја поттикнува циркулацијата на крвта, ги намалува болките и ги опушта вкочанетите мускули.  Лесна, мека, нелизгачка и проветрена ткаенина за поголема удобност. Ја спречува појавата на непријатни миризби.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Повторно почнете активно да вежбате

Ако не сте биле активни поради болките во рацете или ви е страв дека може да се повредите, сега е вистинското време да започнете повторно да вежбате. Ви го претставуваме новиот револуционерен Copper X -еластичен стегач за рака за подобра компресија, одлична удобност и побрзо ослободување од болките.

Дизајниран за да ви даде одлична поддршка

Иновативниот Copper X - еластичниот стегач за компресија е специјално дизајниран за да им помогне на лица кои имаат:

 • Вкочанети мускули.
 • Болки во зглобовите.
 • Постојани болки кои не исчезнуваат во текот на денот

Тајната на Copper X е во вкрстената технологија која ќе ви даде одлична поддршка и компресија, а вие истовремено ќе можете слободно да се движите. Вкрстената технологија значи подобра компресија - а тоа дава поголема стабилност и подобри резултати.

Побрзо и полесно закрепнување

Третманот со компресија долго време се користи за поддршка на мускулите и поттикнување на циркулацијата. Кога се применува веднаш после некоја повреда, тогаш телото полесно закрепнува, бидејќи има поголема поддршка и подобрена циркулација.

Зголемена циркулација за побрза рехабилитација

Со Copper X - стегачот за рака вие ќе ја поттикнете циркулацијата, која ќе ги ублажи воспаленијата и ќе стимулира побрза рехабилитација, а истовремено ќе ја намали вкочанетоста и болките во мускулите.

Анти-бактериски карактеристики кои ја спречуваат појавата на непријатни миризби

Бакарот има многу здравствени придобивки и не ја иритира чувствителната кожа. Copper X - еластичниот стегач ги спојува здравствените придобивки од терапијата со компресија со карактеристиките на бакарот и за зголемува заштитата од бактерии, непријатни миризби и уништување на производот.

Удобен и дискретен, не се забележува под облеката

Вие може секојдневно да го носите Copper X - еластичниот стегач. Направен од мека и лесна ткаенина која е толку удобна што вие ќе може секаде да го носите. Има одлична проветреност и ќе се чувствувате пријатно. Дискретен дизајн кој не се забележува под облеката.

Терапија со компресија за побрзо и поефективно закрепнување

Терапијата со компресија е третман за третирање на мускулите и меките ткива, кој секој може да си го дозволи. Терапијата со компресија најчесто се препорачува за третирање на проширени вени, згрутчување на крвта, тромбоза и низок крвен притисок. Повеќе истражувања покажуваат дека спортистите можат да трчаат подолго со помалку болки и побрз процес на закрепнување доколку носат облека за компресија.

Ткаенина споена со природните карактеристики на бакарот

Бакарот има многу здравствени придобивки и не ја иритира чувствителната кожа. Copper X - еластичниот стегач ги спојува здравствените придобивки од терапијата со компресија со карактеристиките на бакарот и ја зголемува заштитата од бактерии, непријатни миризби и со спречува уништувањето на производот.

Им помага на луѓето кои страдаат од :

 • Болки , вкочанети мускули
 • Болки во зглобовите
 • Боцкања кои ги чувствувате

Производот е одличен за:

 • За рекреативни и професионални спортисти
 • сите кои страдаат од болки во грбот,
 • За оние кои цел ден стојат на нозе
 • За лица кои постојано подигнуваат тешки предмети – како градинарство, реновирање на апартмани итн.
Технички карактеристики
Достапни големини S - XL
Материјал еластин, полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома