Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Elmag Медицински апарат

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-64%

Wellneo Elmag Exclusive е најновиот и најсеопфатен медицински апарат од програмата на Elmag. Тој има 10 фреквенции кои ќе ви помогнат да се ослободите од повеќе од 40 здравствени проблеми.

Elmag Медицински апарат

Редовна цена: 10.980,00 ден.


Специјална цена: 3.990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo Elmag Exclusive е најновиот и најсеопфатен медицински апарат од програмата на Elmag. Тој има 10 фреквенции кои ќе ви помогнат да се ослободите од повеќе од 40 здравствени проблеми.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Wellneo Elmag Exclusive е најновиот и најсеопфатен медицински апарат од програмата на Elmag.

Тој има 10 фреквенции кои ќе ви помогнат да се ослободите од повеќе од 40 здравствени проблеми. Wellneo Elmag е мал, практичен апарат кој генерира пулсирачко електромагнетно поле со ниска фреквенција. Магнетната терапија е еден вид на физикална терапија која ја користи електромагнетната енергија за да го стимулира обновувањето на клетките. Почетоците на овој апарат датираат уште од осумдесетите, а сега вие имате можност да ја купите четвртата генерација на Wellneo Elmag производ со сите потребни сертификати и студии.

Без болни и долготрајни масажи и без никаков труд.

Само ставете го апарат на одредена точка на вашето тело, како што е опишано во упатството. Wellneo Elmag ќе почне да ви помага.

 • 20 доктори вклучени во истражувањето
 • голем број на студии
 • клинички тестирана и докажана терапија
 • 10 програми кои ви помагаат да ги намалите болката и стресот или тие целосно да исчезнат
 • главоболки и мигрени
 • намалување на акутна болка
 • скршеници, спортски повреди
 • болки во грбот, вратот, лактите, колената,...
 • воспаление на зглобовите и мускулите
 • болка во стомакот
 • стрес и состојби на страв, пречувствителност на временски промени
 • несоница
 • психосоматски синдром
 • лумбаго, реума, ишијалгија, артритис
 • менструални болки, проблеми во климакс
 • намалување на болките во средниот дел од ’рбетот и зглобовите

Подобрете ја одбранбената функција на организмот и зголемете го имунолошкиот систем

Wellneo Elmag Exclusive може да ви помогне:

 • да ја намалите болката предизвикана од различни хронични и акутни болести,
 • да ја намалите болката при повреди,
 • да се справите со последиците од стресот и несоницата,
 • да го подобрите имунитетот,
 • да го подобрите здравјето, и
 • да го зголемите квалитетот на вашиот живот.

Wellneo Elmag е безбеден, ефикасен и клинички тестиран медицински апарат.

Како да го користите?

 • Користете го секој ден најмалку 3 часа но не повеќе од 12 часа. Тестирајте како ќе се чувствувате и ќе знаете колку часа во денот ви се потребни.
 • Користете го апарат се додека не се ослободите од проблемот. Ова може да трае неколку дена или неколку недели.

Wellneo ELMAG Exclusive

 • е тестиран неинвазивен метод кој ви помага да решите голем број на здравствени проблеми
 • без несакани дејства
 • еден апарат за повеќе од 40 проблеми
 • лесен (само 41 гр.)
 • клинички докажана терапија
 • повеќе од 12 медицински институции и универзитети и повеќе од 36 доктори беа вклучени во клиничките истражувања
 • продадени повеќе од 100.000 единици
 • докажана ефикасност
 • патентиран

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star