Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

Dr. Levine's Два магнетни појаси за колено и магнетен појас за рака

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-20%

Levine's појасите ќе ви помигнат да се ослободите од болките во колената и зглобовите.

Levine's појасот за колено веднаш ви помага да ги намалите болките, ве ослободува од напнатоста и ја зголемува подвижноста.

Dr. Levine's Два магнетни појаси за колено и магнетен појас за рака

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.590,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Levine's појасите ќе ви помигнат да се ослободите од болките во колената и зглобовите.

Levine's појасот за колено веднаш ви помага да ги намалите болките, ве ослободува од напнатоста и ја зголемува подвижноста.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Што сè би направиле за да се ослободите од болките во колената?

Сте се обиделе со разни препарати и лекови?

Дали сте размислувале за ортопедско помагало?

Магнетниот појас за колено, изум на американскиот ортопед Др. Левин, се става под чашката на коленото заради олеснување на тегобите настанати од воспаление и од ревматоиден артритис.

Неговите медицински магнети ја подобруваат циркулацијата на крвта во коленото и ги олеснуваат тегобите предизвикани од исчашување или спортска повреда.

Магнетен појас за колено

 • Направен е од мек и квалитетен материјал
 • Се приспособува на сечиј обем
 • Може дискретно да се носи под облеката

Како дејствува?

 1. Кога ќе го наместите околу коленото, појасот ја потпира чашката на коленото и го елиминира притисокот во зглобот (затоа е посебно погоден кај воспаленија на зглобовите)
 2. Магнетните бранови продираат длабоко во коленото и му ја враќаат подвижноста

Магнетен дел за рака

Магнетен дел за зглоб на рака – вистинска терапија против тегоби и воспаленија во рачните зглобови.

 • Ја подобруваат циркулацијата на крвта
 • Ги олеснуваат болките кои се појавуваат од ревматоиден артритис, исчашување или спортска повреда

Нарачајте го магнетниот појас за рака заедно со два магнетни појаси за колено и искористете го ексклузивниот попуст!

Во комплетот добивате:

 • два појаси за колено
 • подарок: појас за рака

Како дејствува?

Магнетен појас за колено

 1. Кога ќе го наместите околу коленото, појасот ја потпира чашката на коленото и го елиминира притисокот во зглобот (затоа е посебно погоден кај воспаленија на зглобовите)
 2. Магнетните бранови продираат длабоко во коленото и му ја враќаат подвижноста
 3. Немојте премногу да затегнувате.
 4. Извадете го појасот додека одмарате или додека спиете.

Магнетен дел за рака

 1. Наместете го појасот и обвиткајте го околу зглобот.
 2. Внимание: појасот треба да биде цврсто затегнат, но сепак доволно слободен да може крвта да циркулира.

За кого е наменет?

 • за сите оние кои се активни во спортови како кошарка, тенис, фудбал, трчање...,
 • за сите оние кои сакаат да пешачат,
 • за сите кои имаат проблеми со зглобовите.

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

kolev

www.topshop.com.mk

Појас за рака
Дали може да се купи само појасот за рака, без да се купува појасот за колено. :)

Viki

www.topshop.com.mk

Imav mnogu bolki vo kolenata, koga gi gledav na reklama si velev obicni lagi no bolkite se zgolemuvaa pa odluciv da go kupam. a sega mnogu sum zadovolna. A pred da gi kupam si pomisliv zdravjeto ne e poskapo od ovoj pojas i taka odluciv da go kupam

Благе

www.topshop.com.mk

Јас имав големи болки во раката но потоа се зголемија и веке немозев да ја трпам таа болка па одлучив да го купам и сега сум презадоволна и среќна

3 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.