Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty Чизми

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-50%

Совршен пар чизми кој секоја жена треба да ги има во својот плакар. Неверојатно меки, топли и удобни чизми до колена кои ќе ги разгалат вашите стапала. Имаат влошка од мемори пена, вештачко крзно, патент и еластични врвки за лесно облекување. Достапни во 2 бои и броеви: 36-42.

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty Чизми

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.245,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Совршен пар чизми кој секоја жена треба да ги има во својот плакар. Неверојатно меки, топли и удобни чизми до колена кои ќе ги разгалат вашите стапала. Имаат влошка од мемори пена, вештачко крзно, патент и еластични врвки за лесно облекување. Достапни во 2 бои и броеви: 36-42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Победете го времето со топли и стилски чизми до глужд

Дали барате стилски, топли и спортски чизми до глужд за секојдневен изглед? re you looking for stylish, warm, and sporty ankle boots for an off-duty look? Walkmaxx Comfort Sporty Чизмите до глужд се тука за вас. Овие совршени чизми ќе надополнат студеното утро и ќе ги обвијат вашите стапалата со топлина, стил и дополнителна удобност. Од извршување на дневните обврски до одење на шопинг или прошетка во парк со вашите деца, овие меки чизми се одлични за вас.

Удобност за стапалата за целокупна добросостојба

Кога вашите стапала ве болат, сè останато ве боли, но не мора. Носењето удобни Walkmaxx обувки со заоблен ѓон ќе ви ја обезбедат потребната удобност на стаплатаfootwear with the breakthrough round sole will ensure your feet get the support they need throughout the day.

Прочитајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период

Поминете преку сликата за предностите.

Тренди надополнување на вашите обувки

Дали сте зафатена мајка која оди на работа, студент, зафатена жена или пензионер? Не е важно, на секоја жена и е потребен пар чизми до глуждовите кој ќе ја однесе од точка А до Б со стил и удобност. Со Walkmaxx Comfort Sporty Чизмите до глуждови не можете да згрешите. Тие комбинираат спортски и модерен изглед и се совршени за сите намени благодарение на ѓонот од мемори пена кој е толку удобен што можете да ги носите од утро до вечер.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

  Кафеави

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

  Зелени

Структура на обувките

Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

Поминете преку сликата за предностите.

 1. Влошка од мемори пена и латекс за мек чекор.

 2. Еластични врвки – регулирајте ја вашата удобност.

 3. Гумен надворешен ѓон - за да нема лизгање.

 4. Заоблен ѓон со ЕВА пена - перниче за апсорпција на шок, кој лесно се формира додека движите.

 5. Спортски изглед – за сите кои уживаат во спортски опуштен изглед.

 6. Внатрешност со вештачко крзно – меко и топло крзно.

Со Walkmaxx заобленот ѓон

Walkmaxx Comfort Sporty Чизмите до глужд имаат заоблен ѓон кој има многу предности.

Заоблен ѓон кој нуди поддршка за стапалата за да избегнете болни и потечени стапала.

Со рамномерното распределување на тежината, заоблениот ѓон:

 • нуди олеснување на точките на притисок на стаплата
 • го намалува притисокот на колената и зглобовите
 • обезбедува подобра шок апсорпција
 • помага во подобрување на држењето со намалување на притисокот
 • може да помогне во избегнување на проблеми со стапалата, како потекување и болка
Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty

Подобар стил со модерни обувки

Овде во Walkmaxx знаеме дека добрите материјали се најважни за секоја добра обувка. Поради ова, ги комбиниравме одличните материјали кои ги прават чизмите до глужд екстра удобно, но и совршен пар за вашата облека. Еве неколку примери.

 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty
 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty
 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty
 • Walkmaxx Comfort Ankle Boots Sporty
 

Димензија 

Должина на стапало (см)

Comfort Sporty Чизми до глужд  36 24,6
37 25,3
38 25,9
39 26,6
40 27,3
41 27,9
42 28,6
 

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Shoe Model boots
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, маслинеста
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер, ЕВА гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Suede, најлон, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.