Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-79%

Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort балетанки и притоа бидете елегантнии со стил. Со перфорираниот дизајн со кој се постигнува голема флексибилност, влошката од мемори пена која нуди лесен чекор и заоблениот ѓон, овие балетанки ќе направат да изгледате и да се чувствувате подобро за секоја пригода. Тие се достапни во различни величини од 36 до 42 и во 4 бои: црна, сина, сребрена и розева.

Walkmaxx Comfort Casual Балетанки

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 619,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort балетанки и притоа бидете елегантнии со стил. Со перфорираниот дизајн со кој се постигнува голема флексибилност, влошката од мемори пена која нуди лесен чекор и заоблениот ѓон, овие балетанки ќе направат да изгледате и да се чувствувате подобро за секоја пригода. Тие се достапни во различни величини од 36 до 42 и во 4 бои: црна, сина, сребрена и розева.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Синоним за елеганција, стил и удобност

Уживајте во удобноста на новите Walkmaxx Comfort балетанки и во исто време бидете елегантни и со стил: :

 • Новиот модел има перфориран дизајн за да овозможи поголем проток на воздух
 • Заоблениот ѓон гарантира здрав чекор
 • Влошката со мемори пена обезбедува нежен чекор и максимална удобност

Удобност на стапалото

Кога ве болат стапалата, се друго ве боли – но тоа не мора да биде така. Кога носите удобни Walkmaxx обувки со заоблен ѓон се осигурувате дека вашите стапала ќе ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот.

Читајте повеќе за редностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон.

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да ви помогне да ја зголемите мускулната активност и со тоа да направи да се чувствувате подобро и да бидете во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината на телото

  Рамномерно распределената тежина на телото може да го подобри држењето со олеснување на притисокот врз зглобот.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувството дека чекорите бос ви овозможува најздрав и најудобен чекор.

 • Лесни

  Нудат лесен чекор и со тоа им овозможуваат на корисниците да останат активни и да стојат на нозете подолг временски период.

Поминете преку сликата за детали.

Изгледајте и чувствувајте се подобро со Walkmaxx

Носењето на удобните Walkmaxx обувки ќе осигура вашите стапала да ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот. Бидејќи имаат специјален Walkmaxx заоблен ѓон, овие балетанки ќе ги активираат мускулите и ќе ви го подобрат држењето на природен начин, па вие ќе изгледате убаво и елегантно без некаков посебен напор.

Поголема удобност во комбинација со стил

Со инкорпонираниот посебен растеглив горен дел од обувките, Walkmaxx Comfort балетанките ви нудат ново ниво на удобност. Сјајната пефорирана ПУ кожа пропушта воздух и е флексибилна за да се прилагоди на било каков облик на стапалата, додека заоблениот ѓон нуди олеснување на точките на притисок кај стапалата и го намалува притисокот врз колената и зглобовите. Влошката со мемори пена ви помага да го одбегнете заморот во нозете после долг ден на работа .

Casual дизајн за секојдневна употреба

Walkmaxx Comfort балетанките имаат изглед соодветен за секакви пригоди. Внимателно одбраните материјали и дискретните но сепак модерни бои ќе направат да се истакнете и да ја зголемите вашата самодоверба со секој чекор што ќе го направите.

 

Големина

Должина на стапалото

(cm)

Walkmaxx Casual Балетанки 36 23,9
37 24,6
38 25,2
39 25,9
40 26,6
41 27,2
42 27,9
 

Како да го измерите вашето стапало

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои silver, розева, сина, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка мемори пена, полиестер, полиуретан (ПУ)
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, перфорирана ПУ

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star