Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video
-50%
Вашите стапала ќе ја цената надградената удобност со новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки, изработени од внимателно избрани материјали. Нивниот заоблен и поширок ѓон овозможува одлична поддршка и флексибилност, спречува потекување и болки во нозете по долг ден поминат во стоење. Достапни броеви: 36 - 42 и 4 бои: црна, беж, црвена и морнарско сина.

 

Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.245,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Stock: 3
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Вашите стапала ќе ја цената надградената удобност со новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки, изработени од внимателно избрани материјали. Нивниот заоблен и поширок ѓон овозможува одлична поддршка и флексибилност, спречува потекување и болки во нозете по долг ден поминат во стоење. Достапни броеви: 36 - 42 и 4 бои: црна, беж, црвена и морнарско сина.

 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална удобност, каде и да ве понесат стапалата

Елегантниот и опуштен изглед на Walkmaxx Comfort Stripe Балетанките ги прави одличен избор за формални и опуштени настани. Искусете надградено чувство на удобност и зголемена самодоверба каде и да одите. Внимателно избраните материјали и суптилни бои ги прават овие обувки популарен избор за секоја возраст и сезона! Подготвени сте да го направите првиот чекор кон целосна добросостојба?

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Удобност за стапалата и целокупна добросостојбаg

Кога ве болат стапалат, сè боли, но, не мора да биде така. Носењето на удобните обувки од Walkmaxx со иновативнот заоблен ѓон, ќе ви ја овозможи потребната поддршка во текот на денот.

Прочитајте повеќе за предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ја зголемува мускулната активација и прави да се чувствувате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределување на тежината

  Рамномерното распределување на тежината може да го подобри држењето на телото со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Чувството како да одите боси обезбедува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Лесниот чекор овозможува корисниците да останат активни и на нозе поголем период од времето

Застанете на сликата Допрете на за повеќе предности.

Неверојатен спој на елеганција и удобност

Вашата потрага по обувки кои се елегантни и удобни конечно ќе заврши. Новите Walkmaxx Comfort Stripe Балетанки обезбедуваат неверојатна удобност без жртвување на дизајнот.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Класичен изглед

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Опуштен изглед

Најдобриот пријател на вашите стапала

Walkmaxx обувките се создадени поради важноста од здравјето на стапалата. Носењето на овие балетанки ви овозможува стапалата да ја добијат потребната поддршка во текот на денот, на работа или за време на омилените активности. Друга важна карактеристика на овие балетанки е паметниот заоблен ѓон кој ги активира мускулите и природно го подобрува држењето. Како резултат на ова, инстантно ќе имате подобра форма. Влошката од мемори пена е како цреша на шлагот, таа ќе ви овозможи секој направен чекор да биде здрав и удобен.

Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe
Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe
Walkmaxx Comfort Ballerinas Stripe

Што ги прави Walkmaxx Comfort Stripe Балетанките посебни:

 • Заоблен ѓон кој го олеснува движењето пета-прсти.
 • Намалување на точките на притисок и обезбедување чувство како да одите боси.
 • Меко перниче на петата кое го апсорбира шокот при одење.
 • Флексибилни материјали кои резултираат со удобни обувки.
 

Број

Должина на стапало

(см)

Comfort Stripe Балетанки 36 23,7
37 24,3
38 25,0
39 25,7
40 26,3
41 27,0
41 27,7
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Comfort Ballerinas Stripe

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,7 7,8
37 24,3 8,0
38 25,0 8,1
39 25,7 8,3
40 26,3 8,5
41 27,0 8,6
42 27,7 8,8
Технички карактеристики
Shoe Model ballerinas
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои navy, беж, розева, црвена, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума, термопластична гума
Материјал: Влошка мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) еластин, ликра, полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.