Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Comfort Wedge Високи женски патики

Photo
Video
-82%

Модерни и софистицирани, Comfort Wedge Високите женски патики ќе ја зголемат вашата самодоверба со секој чекор. Уникатен принт и сјаен материјал на горната страна, надополнет со веќе добро познатиот заоблен ѓон и влошка од мемори пена. Два странични патента за лесно облекување. Достапни во црна, сребрена, кафеава и сина боја и димензии од 36 до 42.

Walkmaxx Comfort Wedge Високи женски патики

Редовна цена: 3.290,00 ден.


Специјална цена: 590,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Модерни и софистицирани, Comfort Wedge Високите женски патики ќе ја зголемат вашата самодоверба со секој чекор. Уникатен принт и сјаен материјал на горната страна, надополнет со веќе добро познатиот заоблен ѓон и влошка од мемори пена. Два странични патента за лесно облекување. Достапни во црна, сребрена, кафеава и сина боја и димензии од 36 до 42.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Модерни и привлечни во секоја пригода

Walkmaxx Comfort Wedge обувките со својот атрактивен дизајн и бои навистина ќе го привлекуваат вниманието и ќе направат да се истакнувате меѓу луѓето. Покрај убавиот изглед, тие нудат и врвна удобност со секој чекор кој ќе го направите. Овој модел има:

 • Поширок ѓон за поголема стабилност и удобност
 • Два странични патента за лесно облекување и соблекување
 • Супер мек горен материјал кој ќе ве затоплува за време на есенските денови
 • Влошка од мемори пена за дополнителна амортизација и олеснување на притисокот.

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0 Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0 Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0 Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0

Удобност на стaпалото

Кога ве болат стaпалата - но тоа не треба да е така. Носењето на удобни Walkmaxx обувки со иновативен заоблен ѓон обезбедува вашите стапала да ја добијат поддршката која им е потребна во текот на денот.

Погледнете ги предностите на Comfort линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми мускулната активација за да се чуствувате подобро.

 • Рамномерна распределба на тежината на телото

  Рамномерната распределба на тежината на телото може да го поправи држењето на телото со олеснување на притисокот од зглобовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувство дека чекорите боси ви овозможува здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Малата тежина ви овозможува лесен чекор што прави да останете активни и на нозе подолг временски периоди.

Поминете преку сликатаTap on за деталите.

Удобен чекор и правилно држење на телото

Walkmaxx Comfort Wedge обувките имаат се што ви е потребно за удобни есенски прошетки низ градот или во парк. Влошката од мемори пена ќе ви овозможи мек чекор додека пак заоблениот ѓон ќе направи да имате правилно држење на телото. Ѓонот е исто така направен поширок и со тоа се обезбедува поголема стабилност со секој чекор кој ќе го направите.

Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0

Заоблениот ѓон ќе ви помогне кај проблемите со стапалото

Ѓонот на Walkmaxx е заоблен од петата до палецот и помага да се намали притисокот врз стапалата и како последица на тоа помага со голем број проблеми кај стапалата како што се отекувањето и болката. Заоблениот ѓон може исто така да ја зголеми мускулната активација што би направило да се чувствувате подобро и да бидете во подобра форма. Тоа што е посебно за Wedge обувките се менливте внатрешни влошки. Можете да ги прилагодите со нормалните влошки или со прицврстената влошка со малку повисока пета.

Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0
 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0
 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0
 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0
 • Walkmaxx Comfort Wedge Shoes Women 4.0
 

Големина

Должина на стапалото

(см.)

Comfort Wedge Високи женски патики

36 24,3
37 25,0
38 25,7
39 26,3
40 27,0
41 27,7
42 28,3

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои silver, кафеава, сина, црна
Достапни големини 36-42
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка ЕВА гума, мемори пена, полиестер
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.