Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Comfort Женски ниски чизми

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-95%

Топли и суви стапала

Студеното и врнежливо време нема да претставува проблем за вас со новите Walkmaxx Comfort ниски зимски чизми. Тие се водоотпорни и не се лизгаат. Влошката од мемори пена ги прави и дополнително удобни.

Walkmaxx Comfort Женски ниски чизми

Редовна цена: 5.290,00 ден.


Специјална цена: 290,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Топли и суви стапала

Студеното и врнежливо време нема да претставува проблем за вас со новите Walkmaxx Comfort ниски зимски чизми. Тие се водоотпорни и не се лизгаат. Влошката од мемори пена ги прави и дополнително удобни.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Елеганција и удобност во секое време

Со Walkmaxx Comfort зимските чизми претставуваат идеално решение за оние кои бараат водоотпорни, удобни и топли обувки. Тие се и со модерен дизајн и одговараат на секоја гардероба.

Ќе се чувствувате како да чекорите на облаци, затоа што имаат:

 • влошка од мемори пена,
 • заоблен ѓон,
 • мека облога,
 • нелизгачко дно.

Предности на заоблениот ѓон

Walkmaxx Comfort Winter Boots Women Low 3.0

За удобност на стапалото 

Кога стапалата ве болат, целото тело ве боли. Удобните Walkmaxx обувки ви ја нудат потребната удобност и поддршка во текот на целиот ден.     

Придобивките од Comfort линијата

Придобивки од заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон ќе ви помогне да ја зголемите мускулната активност.

 • Еднаква дистрибуција на телесната тежина.

 • Чувство како да чекорите боси.

 • Лесни.

Удобност во секоја пригода

Walkmaxx зимските чизми имаат заоблен ѓон кој им дава соодветна поддршка на вашите стапала. Со нив ќе можете да останете активни подолго време.  

Уживајте во прошетките низ градот и во парк. 

 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Women Low 3.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Women Low 3.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Women Low 3.0
 • Walkmaxx Comfort Winter Boots Women Low 3.0
 

Големина

Должина

(см)

Comfort Winter Boots Women Low 3.0 36 24,0
37 24,6
38 25,3
39 26,0
40 26,6
41 27,3
42 28,0
 

Како да го измерите стапалото

Женски зимски чизми со поинаков дизајн

Погледнете ги и другите модели на женски чизми.  

Повеќе информации

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-42
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гумен термопластичен еластомер
Материјал: Влошка Други материјали, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) најлон

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома