Нема производи во вашата кошничка.

Walkmaxx Fit Shoes Signature Есенски патики

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-48%

Дополнете ја вашата колекција обувки со најновите Walkmaxx Fit Shoes Signature Есенски обувки. Овие унисекс патики лесно ќе се вклопат во секој ваша комбинација. Екстра удобни и прекрасно дизајнирани, овие патики брзо ќе станат најпопуларниот пар во вашиот плакар. Достапни броеви: 36-46.

Walkmaxx Fit Shoes Signature Есенски патики

Од Редовна цена: 2.490,00 ден. До


Специјална цена: 1.290,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дополнете ја вашата колекција обувки со најновите Walkmaxx Fit Shoes Signature Есенски обувки. Овие унисекс патики лесно ќе се вклопат во секој ваша комбинација. Екстра удобни и прекрасно дизајнирани, овие патики брзо ќе станат најпопуларниот пар во вашиот плакар. Достапни броеви: 36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дополнете го вашиот опуштен стил со овие удобни патики

Удобни но стилски, секој знае дека патиките се омилени кај сите. Овие патики со свеж дизајн од Walkmaxx се изработени за да можете да ги комбинирате со фустани и тренерки. Носете ги на работа, на одмор, на шопинг, на пијачка со пријателите - сигурни сме дека брзо ќе станат вашиот омилен пар кој ќе сакате да го носите секој ден.

Модерен стил и дизајн

Чекор кон удобност, чекор со заоблен ѓон. Со Walkmaxx Fit зачекорете во удобност благодарение на заоблениот ѓон.

Прочитајте повеќе за предностите на Fit линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период

Поминете преку сликата за предностите.

Одличен избор за сите генерации како и за мажи и жени

Безвременски дизајн на кој не му е гајле за трендовите или дали е соодветен за одредени возрасти. Walkmaxx Fit Signature Есенските патики се дефинирани од безвременскиот дизајн и затоа одговара совршено и за младите и за возрасните, и за сите помеѓу. Ги препорачуваме на луѓето кои бараат удобност, секојдневни обувки кои изгледаат и се чувствуваат одлично. Овој модел е и за мажи и жени и достапен во неутрални бои кои совршено одговараат на секој изглед.

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature AW

  Црни

 • Walkmaxx Fit Shoes Signature AW

  Кафеави

Активирајте ги мускулите со Walkmaxx заоблениот ѓон

Walkmaxx е препознатлив по својот заоблен ѓон и Walkmaxx Fit Signature Есенските овувки не се исклучок. Заоблениот ѓон е клучна компонента на овие обувки бидејќи може да помогне во мускулната активација за да се чувствувате подобро, охрабрувајќи ве да се движите повеќе и да броите чекори на вашиот телефон или часовник.

Нашиот заоблен ѓон помага во рамномерно распределување на тежината која обезбедува подобра шок апсорпција која помага да избегнете проблеми со стапалата како потекување и болки. Со Walkmaxx Fit Signature Есенските обувки ќе имате подобро движење додека пешачите и ќе ги намалите хроничните и привремените проблеми во стапалата.

Walkmaxx заоблениот ѓон го имитира одењето боси и помага во одржување на здрав и удобен чекор за да можете да останете на нозе подолго време.

Walkmaxx Fit Shoes Signature AW
 

Димензија 

Должина на стапала

(см)

Fit Signature Есенски обувки 36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
43 28,1
44 28,8
45 29,5
46 30,2
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoes Signature AW

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,6 7,7
37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Технички карактеристики
Shoe Model sneakers
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Fit
Достапни бои dark blue, dark grey, кафеава
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка fabric, ЕВА гума
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) PU/fabric

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.