Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Pure Ankle Високи машки чевли

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-88%

Walkmaxx Pure Ankle Високите машки чевли се дизајнирани за секојдневна употреба. Нивниот класичен дизајн овозможува да ги носите во секоја приигода. Со веќе добро познатиот заоблен ѓон, влошка со мемори пена и антибактериски третман, овие чевли овозможуваат максимална удобност и топлина со секој чекор. Достапни во црна, сива и кафеава боја со димензии од 40 до 46.

Walkmaxx Pure Ankle Високи машки чевли

Од Редовна цена: 3.290,00 ден. До


Специјална цена: 390,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Walkmaxx Pure Ankle Високите машки чевли се дизајнирани за секојдневна употреба. Нивниот класичен дизајн овозможува да ги носите во секоја приигода. Со веќе добро познатиот заоблен ѓон, влошка со мемори пена и антибактериски третман, овие чевли овозможуваат максимална удобност и топлина со секој чекор. Достапни во црна, сива и кафеава боја со димензии од 40 до 46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршени обувки за секого

Класичниот дизајн за новите Walkmaxx Pure Ankle обувки е совршен за голем број прилики. Можете да ги носите на работа или за секојдневни активности во текот на денот. Со висина до над зглобот, тие се совршен избор за секого кому му се потребни удобност и стабилност во исто време. The Pure Ankle моделот има: :

 • Нов заоблен ѓон – поширок ѓон со поголема стабилност и удобност
 • Помек горен материјал и топол внатрешен материјал кој е соодветен за есенскиот период
 • Антибактериски третман кој го спречува ширењето на бактериита и непријатните мириси
 • Внатрешна влошка со мемори пена за дополнителна амортизација и олеснување на притисокот
 • Висина над зглобот за поголема стабилност и заштита

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

Walkmaxx Pure Ankle Shoes Men 4.0 Walkmaxx Pure Ankle Shoes Men 4.0 Walkmaxx Pure Ankle Shoes Men 4.0

Антибактериски третман

Антибактерискиот третман ги штити вашите стапала од бактерии. Бактериите и потењето на стапалата често резултираат со непријатни мириси, кој антибактерискиот третман помага да се одбегнат.

Погледнете ги предностите на Pure линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон може да помогне да се зголеми активацијата на мускулите што ќе направи да се чувствуате подобро и во подобра форма.

 • Рамномерно распределена телесна тежина

  Рамномерно распределената телесна тежина може да го подобри држењето на телото со оелснување на притисокот врз зголбовите.

 • Чувство како да чекорите боси

  Чувството како да чекорите боси овозможува да имате здрав и удобен чекор.

 • Лесни

  Малата тежина овозможува лесен чекор што им овозможува на корисниците да останат подолго на нивните нозе.

Поминете преку сликатаTap on за деталите.

Антибактериски третман за заштитени и здрави стапала

Walkmaxx Pure Ankle обувките се идеални за секој кој бара модерни обувки со дополнителен бененфит од антибактерискиот третман. Овој третман помага да се спречи ширењето на бактерии кои предизвикуваат лош мирис. Покрај ова, тие се направени од лесни материјали кои дишат за дополнително да помогнат во спречувањето на бактериски инфекции.

Walkmaxx Pure Ankle Shoes Men 4.0

Заоблен ѓон за супериорна удобност при чекорењето

Pure ankle обувките се опремени со нови и пошироки ѓонови за подобра стабилност, амортизација и оптимална ширина за редистрибуција на притисокот. Благодарение на познатиот Walkmaxx заоблен ѓон тие исто така нудат супериорна удобност во чекорењето, го олеснуваат притисокот од зглобовите и можат да помогнат да се одбегнат некои проблеми со стапалата, како што се отоците и болката. Класичниот дизајн на Pure Ankle обувките ви овозможува да ги носите секаде, од поформални, па до секојдневни или спортски настани.

 • Walkmaxx Pure Ankle Shoes Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Ankle Shoes Men 4.0
 • Walkmaxx Pure Ankle Shoes Men 4.0
 

Големина

Должина на стапалото

(см.)

Pure Ankle Високи машки чевли

40 27,0
41 27,7
42 28,3
43 28,9
44 29,6
45 30,3
46 30,9

Како да го измерите стапалото

Технички карактеристики
Вокмакс линија Pure
Достапни бои кафеава, сива, црна
Достапни големини 40-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка antibacterial treatment, ЕВА гума, Текстил
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ), ПУ антилоп

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома