Нема производи во вашата кошничка.

Photo
Video

Нагласате го вашиот стил со овие модерни патики од Walkmaxx! Прекрасен изглед со привлечен металик изглед на горниот дел кој ги истакнува од останатите и го нагласува нивниот софистициран стил. Совршен избор за жените кои сакаат елегантни патики и удобност во исто време.

Walkmaxx Класични патики
3.090,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Нагласате го вашиот стил со овие модерни патики од Walkmaxx! Прекрасен изглед со привлечен металик изглед на горниот дел кој ги истакнува од останатите и го нагласува нивниот софистициран стил. Совршен избор за жените кои сакаат елегантни патики и удобност во исто време.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Истакнете се со овие прекрасни Класични патики

Класичното се претвора во елегантно со овие прекрасни патики. Уживајте во опуштениот, класичен животен стил и додадете софистицираност на секоја комбинација која ќе ја облечете: од спортска до опуштена, шик или на пат кон работа. Овие патики се совршени се за секое време и ќе станат ваш омилен пар за сите сезони.

Walkmaxx Sneaker Classic Shiny

Удобноста која ја посакувавте

Освежете го вашиот стил и надградете го нивото на удобност: овие прекрасни сребрени патики од Walkmaxx не само што изгледаат фантастично, туку и ќе ги разгалат вашите стапала со неверојатна удобност. Паметниот состав на влошката ќе ги прегрне вашите стапала и ќе ве ослободи од стресот по долгиот ден поминат на работа, на шопинг или на прошетка

Walkmaxx Sneaker Classic Shiny

Супер удобни материјали

Дадовме сѐ од себе да ги направиме вашите нови омилени патики.

 • Walkmaxx Sneaker Classic Shiny

  Растегливи материјали

  Растегливот материјал на патиките брзо се суши, цврст е, но, во исто време и доволно еластичен за да може да се врати на својата оригинална форма, веднаш по растегнувањето, што значи вашите стапала секогаш ќе бидат среќни.

 • Walkmaxx Sneaker Classic Shiny

  Лесна блошка

  Меката и удобна влошка од ЕВА, со мемори пена, овозможува мек и удобен чекор.

  Ќе го обожавате чувството додека ги носите овие патики. Тие имаат и шок апсорпција, што ќе ги заштити стапалата додека пешачите по нерамни терени.

 • Walkmaxx Sneaker Classic Shiny

  Со заоблен ѓон

  Овие патики се збогатени со заоблен ѓон кој го балансира вашето тело и му дава чувство како да одите боси. Само облечете ги и уживајте во лесниот и пријатен чекор кој во исто време ги зајакнува и тонира мускулите.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Класични патики

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,7 7,9
37 24,3 8,0
38 25,0 8,2
39 25,7 8,3
40 26,3 8,5
41 27,0 8,6
42 27,6 8,8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star