Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба! Заштедете до дури 70%.

Заштедете до дури 70%!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Walkmaxx Walkmaxx Urban Green Патики со рамен ѓон

Photo
Video

Дизајнирани за да изгледаат опуштено, но и модерно, овие патики може да ви помогнат да постигнете покласичен или помодерен стил. Изработени со ултра леска Ultimax влошка, овие патики не само што изгледаат одлично, туку и нудат неверојатна удобност и лесен чекор. Унисекс дизајн.

Дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за сите онлајн нарачки над 2.000 ден.!
Понудата важи уште
Walkmaxx Walkmaxx Urban Green Патики со рамен ѓон
4.390,00 ден.
Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Дизајнирани за да изгледаат опуштено, но и модерно, овие патики може да ви помогнат да постигнете покласичен или помодерен стил. Изработени со ултра леска Ultimax влошка, овие патики не само што изгледаат одлично, туку и нудат неверојатна удобност и лесен чекор. Унисекс дизајн.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чист, класичен и безкомпромисна удобност

Модерен и минималистички дизајн, овие патики од Walkmaxx нудат неверојатно удобност, додека сте облечени опуштено или спортски. Темно зелената и црната боја се специјално дизајнирани за да одговараат на сета ваша облека, без да се грижите за комбинирање на боите на вашите парчиња облека.

Walkmaxx Sneaker Urban Green Flat

Почастете се со нови патики

Овие патики се подготвени за сѐ што ве очекува за викенд. Од средување обврски преку ден, до излегување преку вечер, благодарение на лесната и стилска влошка и модерните плетени материјали, со овие патики секогаш ќе изгледате фантастично и ќе се чувствувате фантастично во текот на целиот ден.

Walkmaxx Sneaker Urban Green Flat

Кога модерното и одржливото ќе станат одличен пар

Ако се грижите за животната средина, ќе бидете среќни кога ќе дознаете дека овие патики се изработени со рециклирани материјали, отстранувајќи ги користените материјали од депониите.

 • Walkmaxx Sneaker Urban Green Flat

  Растеглив горниот дел од рециклирани материјали

  Плетени материјали на горниот дел изработени од ПЕТ и ТПУ рециклирана пластија, ќе ви овозможат стапалата да дишат, додека технологијата за лесно облекување, ви овозможува да ги облечете патиките за неколку секунди. Поставата е изработена од рециклирани дресови.

 • Walkmaxx Sneaker Urban Green Flat

  Ultimax влошка и среден ѓон

  Ultimax има супериорна трајност, мекост и неверојатна контрола на триење. Поради високиот процент на отскокнување, 30% од енергијата се враќа - кога стапалото го допира подот, материјалот се собира и ви ја враќа енергијата за следниот чекор.

 • Walkmaxx Sneaker Urban Green Flat

  Супер лесен ѓон од рециклирани материјали

  Цврст, но издржлив ѓон кој ви овозможува стабилност, додека нелизгачката подлога и контролата на триењето ќе ве одржуваат безбедни на лизгави површини. Дополнителната мекост ќе ги гали вашите стапала во текот на целиот ден.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Вистинските обувки кои совршео ќе ви одговараат се основа за здрави стапала и здрав чекор. Доколку не сте сигурни за вистинската величина и ширина на вашите нови Walkmaxx oбувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ја најдете вистинската величина за вас.

Потребни ви се два листа хартија (A4), молив и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Нацртајте го стапалото

  Ставете ги листовите хартија на подот. Застанете право на чистовите со петите накај ѕидот. Носете ги чорапите со кои планирате да ги носите обувките. Целата тежина на телото нека ви биде на стапалата за да можете да измерите правилно. Вие или некој до вас, внимателно нацртајте линија околу стапалата и внимавајте моливот да биде на 90 степени.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете должина и ширина

  1. Измерете од задниот/централен дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете ги најшироките точки на стапалото од еден до друг крај.

  Нацртајте го стапалото неколку пати за да добиете најточни резултати.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  Во табелата пронајдете ја измеренаата должина на стапалото. Штом ја најдете, во следната колона ќе ја видите вашата величина. На последната колона, проверете ја ширината за да ја откриете соодветната величина на обувки за вас.

  Забелешка: За должина на стапалото, доколку сте помеѓу два броја, секогаш изберете го поголемото. За ширина: Изберете ја најприближната ширина до вашата.

Димензии за Urban Green Патики со рамен ѓон

Величина

Должина на стапалото

(см)

Ширина на стапалото

(см)

36 23,4 8,0
37 24,0 8,2
38 24,7 8,4
39 25,4 8,5
40 26,0 8,7
41 26,7 8,9
42 27,4 9,0
43 28,0 9,2
44 28,7 9,4
45 29,4 9,5
46 30,0 9,7

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.