Нема производи во вашата кошничка.

Trend Leisure Shoes Origin Есенски старки

Photo
Video
-48%

Дизајнирани да обезбедат максимална удобност и стил, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се изработени од лесни материјали, супер мека мемори пена и познатиот заоблен ѓон. Комбинирајте ги со вашиот омилен пар фармерки, фустан или здолниште и уживајте во удобноста. Модел за мажи и жени, достапни броеви36-46.

Trend Leisure Shoes Origin Есенски старки

Редовна цена: 1.890,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дизајнирани да обезбедат максимална удобност и стил, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се изработени од лесни материјали, супер мека мемори пена и познатиот заоблен ѓон. Комбинирајте ги со вашиот омилен пар фармерки, фустан или здолниште и уживајте во удобноста. Модел за мажи и жени, достапни броеви36-46.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Тренди Walkmaxx патики за секоја комбинација

Доколку опуштениот изглед ви е омилен, тогаш, Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се најдобриот избор за вас. Идеални се за носење секој ден кога сакате да го истакнете опуштениот изглед. Тие се совршен спој на модерно и класично, во комбинација со лесни материјали, што ги прават идеалните обувки за топлите, но, одлични се и за во зимските.

Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

Модерен стил и дизајн

Со новата линија Trend ќе бидете во тек со трендовите и ќе изгледате стилски. Но, со овие преубави обувки ќе добиете и удобност како и чувство дека одите боси.

Прочитајте повеќе за предностите на Trend линијата

Погледнете ги предностите на заоблениот ѓон

 • Заоблен ѓон

  Заоблениот ѓон помага во зголемувањето на мускулната активност.

 • Подеднакво распределување на телесната тежина

  Рамномерното распределување на телесната тежина може да го подобри држењето на телото, додека истовремено го намалува притисокот на зглобовите.

 • Чувство како да одите боси

  Уживајте во удобноста на босите чекори.

 • Лесни

  Лесен чекор кој ви обезбедува да останете активни подолг временски период

Поминете преку сликата за предностите.

Привлечност со секој чекор

Не сакате да бидете премногу формални на неформални прилики? Со Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки се вашиот сигурен избор кој одговара со секоја комбинација. Овој модел за мажи и жени е совршен за секојдневно носење, за на забава, концерт и фестивали, но одлично одговараат и за на работа бидејќи ј акомбирнираат удобност на патиките со сите предности на покласичните чевли.

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

  Црни

 • Walkmaxx Trend Leisure Shoes Origin AW

  Кафеави

Заоблен ѓон, препознатлив за сите Walkmaxx обувки

Walkmaxx Trend Leisure Origin Есенските обувки не само што изгледаат добро, туку и се грижат за вашата добросостојба. Нивниот заоблен ѓон ја зголемува активноста на мускулите, со што ќе се почувствувате подобро и ќе бидете фит.

Заоблениот ѓон исто така, рамномерно ја распределува тежината на телото и ја подобрува шок апсорпцијата и оттука, помага во подобрување на ставот, намалувајќи го притисокот од зглобовит. Ова може да ви помогне да избегнете поголем проблеми на стапалата, како потекување и болни стаплаа.

Намалените точки на притисок на стапалата ќе ви овозможи чувство како да одите боси со што ќе имате поздрав и поудобен.

 

Димензија 

Должина на стапалото

(см)

Trend Leisure Origin Есенски обувки 36 23,9
37 24,6
38 25,3
39 25,9
40 26,6
41 27,3
42 27,9
43 28,6
44 29,3
45 29,9
46 30,6
 

Како да го измерите стапалото

Дополнителни информации

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Trend Leisure Shoes Origin AW

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

37 24,6 8,3
38 25,2 8,5
39 25,9 8,6
40 26,6 8,8
41 27,2 8,9
42 27,9 9,1
43 28,6 9,2
44 29,2 9,4
45 29,9 9,5
46 30,6 9,7
Технички карактеристики
Shoe Model sneakers
Shoe Sole Line rounded
Вокмакс линија Trend
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон гума, ЕВА гума
Материјал: Влошка polyester, мемори пена
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) полиуретан (ПУ)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.