Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба! Заштедете до дури 70%.

Заштедете до дури 70%!

до-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Практични, удобни и тренди патики со кои ќе можете да одите на работа и во парк, без да почувствувате тежина. Нови во Walkmaxx семејството, Fit линијата со рамен ѓон се обувки за сите генерации кои бараат удобност и прекрасен дизајн. овие лесни патики ќе им годат на вашите стапала и ќе го надополнат вашиот стил со светлите бои.

Дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за онлајн платени нарачки!
Понудата важи уште
Walkmaxx Walkmaxx Trend Патики
3.090,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Практични, удобни и тренди патики со кои ќе можете да одите на работа и во парк, без да почувствувате тежина. Нови во Walkmaxx семејството, Fit линијата со рамен ѓон се обувки за сите генерации кои бараат удобност и прекрасен дизајн. овие лесни патики ќе им годат на вашите стапала и ќе го надополнат вашиот стил со светлите бои.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Кога на вашите стапала им е потребна удобност

Дали некогаш сте погледнале нечии обувки и сте помислиле: Овие мора да се многу удобни! Токму тоа сакавме да го постигнеме со Walkmaxx Trend Knit Патиките со рамен ѓон – врвни, убави и практични патики, со врвки, кои ви нудат удобност на секој ваш чекор.

Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

Материјали направени за авантура

Агилни, стабилни и експлозивни, овие разновидни и модерни патики, се идеални за на работа или за прошетка во парк.

Разновидниот и минималистички дизајн ви овозможува да ги комбинирате со секојдневна или спортска облека, додека пиете кафе во вашето омилено кафуле.

Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

Искусете бестежнинско чувство

Walkmaxx Trend Knit Патиките со рамен ѓон имаат супер удобен ѓон и горен дел од текстил, кој овозможува стапалото да дише, осигурувајќи се дека овие патики се идеални за летни прошетки. Цврстиот ѓон на Walkmaxx овозможува стабилност, совршен за утринските прошетки на вашето куче. Прилагодливата мемориска пена нуди врвна апсорпција на удари, овозмоувајќи ви мек чекор.

 • Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

  Врвна стабилност

  Надворешиот ѓон е цврст и стабилен, за да ве подготви за дневни авантури и да ви понуди совршена стабилност со нелизагачка подлога. Со овие патики, можете да одите и да истражувате кој било дел од градот.

 • Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

  Обликуван ЕВА ѓон

  Надворешиот ѓон е изработена од лесен материјал ЕВА, слој од ситни меурчиња кои реагираат на вашата телесна тежина. Тие го амортизираат вашиот чекор, овозможувајќи вашите стапала да се чувствуваат релаксирани и слободни во текот на целиот ден.

 • Walkmaxx Trend Sneaker Knit Flat

  Супер мек горен дел

  Внимателно плетен, горниот материјал, кој им овозможува на стапалата да дишат, ве прави свежи и енергични, балансирајќи ја темепературата, за ваша врвна удобност. Материјалот се прилагодува по ваш вкус и ви дава слобода на движење.

Дополнителни информации

Како да го измерите вашето стапало

Најдете ја совршената величина за вашите Walkmaxx обувки. Вистински обувки и нивното совршено прилегање е основа за здрави стапала и правилен од. Ако не сте сигурни за точната величина и ширина на вашите следни Walkmaxx обувки, со задоволство ќе ви помогнеме да ги најдете вистинските.

Сè што ви е потребно се два листа (А4), пенкало и линијар.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Исцртајте го вашето стапало

  Поставете го листот хартија на земја. Исправете се и застанете врз листот со вашите пети кон ѕид. Важно е да носите чорапи кои ќе ги носите со обувките. Потрудете се да застанете со цела тежина на стапалото, за поточни мерки. Доколку не можете само, побарајте помош при исцртување на стапалата. При тоа е важно, моливот или пенкалото да ги држите под агол од 90 степени во однос на хартијата.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Измерете ја должината и ширината

  1. Мерете од задниот/централниот дел на петата до крајот на најдолгиот прст.
  2. Измерете го најширокиот дел од вашето стапало.

  Можете да измерите неколу пати, за попрецизни мерки.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Најдете ја совршената величина

  На графиконот ќе ја најдете измерената величина на стапалото. Потоа, во следната колона ќе ја најдете величината која ви одговара. Во последната колона, ќе најдете мерки за ширина на стапалото, за да утврдите која ширина на обувки ви треба.

  Забелешка: Кај должината, ако сте помеѓу две величини, секогаш изберете ја поголемата. За ширината на стапалото, секогаш изберте ја онаа која е најблиску до вашата мерка.

Мерки за Trend Knit Патики со рамен ѓон

Величина

Должина на стапало

(см)

Ширина на стапало

(см)

36 23,5 8,1
37 24,1 8,2
38 24,8 8,4
39 25,5 8,6
40 26,1 8,7
41 26,8 8,9
42 27,5 9,1
43 28,1 9,2
44 28,8 9,4
45 29,5 9,6
46 30,1 9,7
Технички карактеристики
Вокмакс линија Trend
Достапни бои mint, сива, сина, црна
Достапни големини 36-46
Материјал: Ѓон гума
Материјал: Влошка Foam, Mesh, molded EVA
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) Knit/Cow suede/Webbing

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.