Нема производи во вашата кошничка.

3D Shiatsu Tapping Масажер за цело тело

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Wellneo® ви носи неверојатно искуство и опуштање во удобноста на вашиот дом!
Пристигна! Вашиот личен, домашен масажер кој работи по потреба и секогаш ви е при рака. Wellneo® 3D Shiatsu Tapping Масажерот за цело тело е нов масажер кој никогаш нема да ве разочара. Нуди 2 видови на масажа и топлинска терапија, за да бидете подмладени и опуштени.

3D Shiatsu Tapping Масажер за цело тело
6.290,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-559
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo® ви носи неверојатно искуство и опуштање во удобноста на вашиот дом!
Пристигна! Вашиот личен, домашен масажер кој работи по потреба и секогаш ви е при рака. Wellneo® 3D Shiatsu Tapping Масажерот за цело тело е нов масажер кој никогаш нема да ве разочара. Нуди 2 видови на масажа и топлинска терапија, за да бидете подмладени и опуштени.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Неверојатно 2во1 искуство во масажата

Во свет полн со стрес, масажата станува неопходен дел од релаксацијата на луѓето. Нѐ олесува од стресот, неудобноста и напнатоста во мускулите по долг ден дома или на работа. Wellneo® 3D Shiatsu Tapping Масажерот за тело нуди целосно нова функција нарачена масажа со „тапкање“, значајна надградба на постониот Wellneo® 3D Shiatsu Масажер за цело тело. . Не заборавајте да се почестите себеси и нарачајте си го ова неверојатно искуство сега.

Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager
 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Шиатсу масажа

  Јапонската масажа, се изведува со помош на 2 глави за масажа кои се составени од 8 јазли кои се движат во кружни движења. Овој притисок на точките на притисок ја балансира енергијата на телото, во ориенталната медицина познатко како ЧИ.

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Тапкање

  Масажата со тапкање, е силно ритмичко движење со прстите или дланките, кое се прави со 2 топки за масажа. Оваа техника за масажа е совршена за олеснување на насобраниот стрес во мускулите и е одличен за закрепнување по тренинг.

Функција за загревање

Со оваа вградена напредна функција за топлина, масажата . ќе ја подобри циркулацијата на крвта, ќе овозможи дополнително олеснување и поефикасна масажа.

Можете со леснотија да ја вклучите/исклучите функцијата или да го промените начинот на масажа или насоката на движење, без да треба да го исклучите и да го преместите масажерот.

Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

Карактеристики на производот

 • Масира тешко достапни мускули на вратот, помеѓу рамената и грбот
 • Ја олеснува тензијата и го намалува стресот и анксиозноста
 • Лепливи ленти изработени од велкро за да уживате во удобна масажа
 • Разновидна употреба на целото тело
 • Два видови на масажа
 • Прилагодлива функција за загревање која помага во дополнително опуштање на мускулите за ефикасна масажа
 • Два нивоа на интензитет
 • 2м долг кабел
Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

Опуштање од глава до пети

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на вратот

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на грбот

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на рамената

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на листовите

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на бутовите

 • Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

  Масажа на стапалата

Предности на класична масажа

Масажата се поврзува со бројни ментална и физички здравствени придобивки. Таа не е само третман за да се чувствувате добро, туку и да го негувате здравјето и добросостојбата. Еве ги сите предности:

 • понизок стрес
 • зајкнување на имунитетот
 • справување со болката и напнатоста во мускулите
 • олеснување на анксиозноста и депресијата
 • зголемена мобилност и флексибилност на зглобовите
 • зголемена ментална активност
Wellneo 3D Body Shiatsu Tapping Massager

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star